Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
ЄБА повідомляє про критичну нестачу автодозволів на міжнародні перевезення

ЄБА повідомляє про критичну нестачу автодозволів на міжнародні перевезення

Це призводить до негативних наслідків, включаючи призупинення виробництва, затримки або скорочення поставок готової продукції до ЄС

ЄБА повідомляє про критичну нестачу автодозволів на міжнародні перевезення
фото: pixabay.com

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) заявила, що нестача автодозволів, зокрема з боку Республіки Польща, досягла критичної точки. Цього року українські перевізники отримали 160 000 дозволів і вже повністю вичерпали цю квоту. Про це повідомляється в пресрелізі асоціації.

ЄБА наголошує, що неодноразово звертала увагу на цю проблему та шукала сприяння у її вирішенні як у Кабміні, так і на міжнародному рівні. Однак, на жаль, гравці ринку вимушені констатувати, що позитивних зрушень наразі не відбулось.

Недостатня кількість дозволів вже призводить до негативних наслідків, включаючи призупинення виробництва, затримки або скорочення поставок готової продукції до ЄС. Порушення термінів доставки вантажів до компаній-партнерів за межами України створює перешкоди для належного виконання договірних зобов’язань українськими підприємствами та негативно впливає на імідж України.

«Цього року Україна здійснила важливі кроки для врегулювання порядку видачі дозволів, зокрема, в частині запровадження електронного бронювання дозволів, яке сприяє забезпеченню прозорості процесу їх отримання. Втім, виключно внутрішніх зусиль недостатньо – нам потрібно налагодити діалог з міжнародними партнерами», – зазначає Дар’я Січкар, менеджер Комітету з логістики ЄБА.

Зважаючи на повну відсутність на цей момент дозволів Польщі, Асоціація звернулася до представників Уряду з проханням підтримати бізнес-спільноту щодо такого.

По-перше, наполягти на збільшенні кількості дозволів Республіки Польща щонайменше до 200 000 у 2021 році на найближчому засіданні українсько-польської Змішаної комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень.

По-друге, передбачити 60% від виділеної кількості польських дозволів на 2021 рік для транзиту, адже через Польщу йдуть основні торгівельні потоки в ЄС.

По-третє, сприяти встановленню діалогу з ЄС щодо повного скасування необхідності отримання дозволів для автотранспортних засобів категорій «Євро-5» та «Євро-6» на перевезення вантажів автомобільним транспортом з України до ЄС для комплексного врегулювання ситуації з нестачею дозволів.

Раніше повідомлялося, що  Мінінфраструктури очікує від Австрії додатково 4 000 дозволів на вантажні перевезення. Усі австрійські дозволи на перевезення оформлені практично у повному обсязі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті