Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
«Маркон» знизить поверховість проєкту готелю на Андріївському до 12 метрів

«Маркон» знизить поверховість проєкту готелю на Андріївському до 12 метрів

У разі схвалення нового проєкту забудовник зобов'язується завершити об'єкт впродовж пів року й відновити благоустрій сусідніх вулиць

«Маркон» знизить поверховість проєкту готелю на Андріївському до 12 метрів
фото: ua.interfax.com.ua

Компанія «Маркон», власниця проєкту готельного комплексу на Андріївському узвозі 14-16, подала на узгодження до містобудівної ради КМДА коригування проєкту з метою зниження поверховості. Про це повідомляється у пресрелізі компанії.

«Ми вдячні Мерові за арбітраж з питань збереження архітектурної самобутності історичного центру Києва та чекаємо, що найближчим часом усі залучені сторони зосередяться на завершенні процесу узгодження оновленого проєкту готелю зі зниженими техніко-економічними параметрами», – сказав директор «Маркон» Валерій Павлюк.

Активні інженерно-будівельні роботи на об'єкті було розпочато у 2011 році перенесенням та заміною застарілих мереж і комунікацій. Зведення протизсувних споруд та дренажних систем відбувалося з початку 2016 року.

Практично синхронно виникла громадська ініціатива про дострокове розірвання договору оренди з компанією «Маркон» на підставі нібито порушень забудовником висотності фасаду в охоронній зоні.

Так, на початку 2018 року Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю КМДА видав припис про призупинення будівельних робіт. Однак дії й рішення контролюючих органів були оскаржені забудовником в судовому порядку.

Рішеннями судів було підтверджено відповідність законодавству архітектурно-планувального завдання та інших документів дозвільного характеру, виданих Департаментом містобудування та архітектури КМДА.

У другий половині 2018 року будівельні роботи зі зведення готелю та протизсувних споруд були фактично заблоковані активістами.

Наприкінці 2018 року в КМДА було проведено низку засідань робочої групи з участі міського голови Віталія Кличка, його заступників, керівників профільних департаментів КМДА, громадської ініціативної групи та представників ПП «Маркон».

Мер зазначив, що не бажає чергового недобуду в центрі столиці, проте наполягає на досягненні компромісу, пропонуючи забудовникові знизити поверховість фасадної частини готелю, змінити проєктне рішення й повторно вийти з ним на містобудівну раду.

Директор проєкту Валерій Павлюк підтримав позицію мера та запропонував «Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння». Кожна сторона в ньому бере на себе відповідні зобов'язання:

  • забудовник іде на зниження поверховості фасаду до 12 м. і представляє громадськості та органам самоврядування оновлений макет споруди. У разі схвалення зобов'язується завершити об'єкт впродовж пів року й відновити благоустрій вулиць Флорівська й Андріївський узвіз;
  • активісти зобов'язуються припинити дії з перешкоджання законним будівельним роботам і фізичний вплив на будівельників;
  • мерія виступає між ними арбітром і контролює виконання сторонами взятих на себе зобов'язань.

На початку 2019 року компанія «Маркон» надала на розгляд містобудівної ради оновлений проєкт, що враховує як новий дизайн фасаду, так і більш компактну висотність об'єкта.

ГО «Громада Андріївський узвіз» на своїй сторінці у фейсбуці заявила, що заява забудовника про наявність компромісу з громадськістю – не відповідає дійсності.

«Те що виносилось на розгляд містобудівної ради у липні минулого 2019 року зовсім не відповідає висотним вимогам буферної зони об'єкту всесвітньої спадщини, це аж ніяк не 12-метровий за висотою об'єкт (замість планованого першим проектом 29-метрового заввишки), а скромна спроба пониження на один поверх та візуалізації яка імітує зменшення габаритів новобудови за рахунок візуального підняття висоти прилеглих споруд що є пам'ятками і мають свої незмінні габарити...», – йдеться у заяві.

Також організація повідомила, що вони на цій містобудівній раді доповіли про наявність публічно опрацьованої концептуальної фахової пропозиції щодо подальшого використання новобудови із завершенням будівництва до рівня висоти визначеної буферною зоною та актуальною і комерційно ефективною  функцією. Головний архітектор Києва тоді ж публічно заявив що готовий розглянути ці пропозиції і зацікавлений у комунікації для вирішення проблеми цього будівництва. Однак, далі була тиша від нього та забудовника.

Крім цього, в організації підкреслили, що жодної спроби комунікації з ними від Валерія Павлюка не було.

Раніше Mind розповідав, хто і чому заборонив будувати на Андріївському узвозі та чи можна це вважати перемогою громади над забудовником.

Також Mind розбирався, чому «Монстр на Подолі» взагалі з'явився і чи може місто змусити забудовника демонтувати «зайві» поверхи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті