Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Байден готовий поховати «Північний потік – 2» - Bild

Байден готовий поховати «Північний потік – 2» - Bild

Прихильники «путінського» проєкту, очевидно, дарма зраділи поразці Трампа, пише видання

Байден готовий поховати «Північний потік – 2» - Bild
Джо Байден
фото www.flickr.com/photos/148991913@N07/50048460671

Прихильники «путінського» газопроводу «Північний потік – 2» занадто рано зраділи, пише журналіст німецького видання Bild Юліан Репке. Хоча Дональд Трамп скоро перестане бути президентом США, але його наступник Джо Байден займає не менш жорстку позицію. Він розглядає трубопровід як «принципово поганий бізнес» – і буде першим, хто введе найсуворіші санкції на сьогодні проти активних прихильників проєкту. Це питання вже вирішене, пише журналіст.

До такого висновку його підштовхнули нещодавно анонсовані санкції стосовно страхових і сертифікаційних компаній, які співпрацюють з російськими суднами, що завершують будівництво газопроводу «Північний потік – 2».

В статті зазначається, що Байден готовий «поховати» майже готовий «Північний потік – 2», йдеться в публікації.

Експерт з енергетичної безпеки Алан Райлі вважає, що нові санкції змусять російський «Газпром» довго шукати сертифікаційні і страхові компанії, що уповільнить реалізацію проєкту. Але головна мета Байдена, за його словами, полягає у повному закритті проєкту, і для цього він готовий розробити таку стратегію, яку підтримає сама Німеччина. Райлі переконаний, що новообраний президент США намагатиметься запропонувати ФРН такий «пакет з питань безпеки», щоб замінити російський газ відновлюваними ресурсами.

РФ залишається прокласти трохи більше ніж 150 км «Північного потоку – 2» в водах Данії та Німеччини після того, як первісні санкції США в грудні минулого року змусила основного трубоукладальника Allseas призупинити роботи.

Нагадаємо: Держдепартамент США 20 жовтня розширив рамки санкцій проти трубопроводу і попередив компанії, які беруть участь в остаточній установці, про те, що вони зіткнуться з санкціями, якщо вони не згорнуть свою діяльність.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті