Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
МОЗ Данії заявило, що коронавірус у норок зник

МОЗ Данії заявило, що коронавірус у норок зник

В Ірландії на норкових фермах також виявили коронавірус

МОЗ Данії заявило, що коронавірус у норок зник
фото DR

Мутований штам коронавірусу COVID-19 у норок на фермах в Данії, швидше за все, зник, повідомило в четвер данське міністерство охорони здоров'я, пише Інтерфакс.

«Ніяких подальших випадків мутацій (вірусу) у норок не було виявлено з 15 вересня», – наводить газета The Guardian заяву МОЗ країни. Тому данські експерти дійшли висновку, що «ця мутація, швидше за все, зникла».

Водночас стало відомо, що в Ірландії боротьба з мутацією вірусу у гризунів тільки починається. У країні всього три ферми норок. Як повідомляє телерадіомовна компанія RTE, планів негайно знищувати норок поки що немає.

МОЗ країни в свою чергу рекомендував знищити тварин, щоб виключити ризики. Фермери звинувачують уряд в намірі вбити здорових тварин «без будь-яких наукових або юридичних підстав».

«Поки ірландський уряд спирається на недавнє рішення Данії знищити всіх тварин на цих фермах, воно випускає з уваги, що данське рішення було засноване на швидкому зростанні заражених норкових ферм», – заявили фермери під егідою асоціації Fur Europe.

Влада Данії 4 листопада розпорядилася знищити всіх норок в країні через побоювання, що вони можуть бути переносниками мутованого виду COVID-19.

Місцеві фермери протестують проти рішення влади, а в середу, 18 листопада, через цю ситуацію оголосив про намір піти у відставку міністр сільського господарства Данії Могенс Єнсен.

Як повідомлялося, уряд Данії заручився підтримкою парламенту в рішенні вбити понад 15 млн норок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті