Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Трамп намагається полегшити видобуток нафти біля узбережжя Аляски

Трамп намагається полегшити видобуток нафти біля узбережжя Аляски

Обмеження на нове буріння в регіоні були введені за часів Обами

Трамп намагається полегшити видобуток нафти біля узбережжя Аляски
фото www.flickr.com/photos/bseegov/26637929585

Адміністрація Дональда Трампа запропонувала зняти обмеження, введені за президентства Барака Обами на видобуток нафти біля узбережжя Аляски.

Як повідомляє Reuters, заборона на нове буріння в регіоні була схвалена попереднім президентом США наприкінці 2016 року. Метою було захистити навколишнє середовище. Зміни в законодавстві, запроваджені Обамою, були введені для підвищення безпеки в екстремальних умовах Арктики після того, як бурова установка Shell сіла на мілину в затоці Аляска у 2012 році. Пізніше компанія відмовилася працювати в цьому регіоні.

Наразі велика частина американської частини Північного Льодовитого океану, Чукотське море і частина моря Бофорта, закрита для проведення нових нафтогазових розвідувальних робіт. Обмеження засноване на постанові суду від 2019 року, яке зупинило наміри Трампа відкрити для буріння великі території Арктики і Атлантики.

Міністерство внутрішніх справ США, яке опікується офшорною нафтогазовою програмою уряду, заявило, що поправки «приберуть непотрібні бюрократичні положення» з законодавства 2016 року.

За повідомленням агентства, мова йде про скасування вимог щодо надання докладних операційних планів нафтовими компаніями, які хочуть почати буріння в регіоні. Операторам, за умови успіху адміністрації Трампа, не потрібно буде доводити здатність швидко реагувати в разі забруднення нафтою.

Зміни були схвалені провідною торговою групою нафтової галузі, яка заявила, що освоєння арктичних ресурсів має вирішальне значення для національної безпеки США.

Ліга дикої природи Аляски (Alaska Wilderness League, AWL), екологічна група, заявила, що зміни збільшать ризик того, що розлив нафти в регіоні поставить під загрозу дику природу.

«У суворих і віддалених умовах Арктики просто не існує ефективних засобів реагування або ліквідації розливів нафти», – сказала Лія Донахі, директор із законодавчих питань AWL.

Агентство зазначає, що тепер є надія, що обраний президент Джо Байден призупинить дію пропозиції свого попередника на підставі його вимог підтримати «зелену» економіку.

Більше про те, що зміниться в енергосекторі США за нового президента можна дізнатись з матеріалу Mind «Збіг кольорів: як політика Джо Байдена вплине на газовий бізнес».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті