Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Мінреінтеграції України закликає не використовувати терміну «анексований» щодо Криму

Мінреінтеграції України закликає не використовувати терміну «анексований» щодо Криму

Варто використовувати терміни «тимчасово окуповані території» або «спроба анексії»

Мінреінтеграції України закликає не використовувати терміну «анексований» щодо Криму
Санаторій «Айвазовське» в Партеніті, Крим
Фото: Shutterstock

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (Мінреінтеграції) заявило, що використання терміну «анексований» щодо АР Крим помилкове й суперечить українському законодавству.  Про це повідомляється на сайті міністерства. 

«Єдина країна, яка називає Крим і Севастополь анексованими – це Російська Федерація. Вся міжнародна спільнота використовує формулювання «тимчасово окуповані території» як щодо півострова, так і щодо Донбасу. Дозволяється також використання формулювання «спроба анексії» щодо Криму, але не «анексія». Це вкрай важливо і для нас у тому числі. Це підкреслює відповідні зобов’язання РФ за міжнародним гуманітарним правом», – наголосив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко під час презентації аналітичної доповіді «Нова політика деокупації: дороговкази та перестороги».

Він також нагадав, що визначення «анексія» фактично продовжує російський наратив про те, що питання повернення Криму і Севастополя до України нібито є закритим.

«Ми з цим абсолютно не згодні, а отже наполегливо просимо користуватися терміном «тимчасова окупація», адже Крим, я певен, повернеться під контроль України», – резюмував Яременко.

Нагадаємо: Третій Комітет Генасамблеї ООН визнав незаконними російські органи влади в Криму. У резолюції Комітету засуджують незаконне встановлення російської юрисдикції та адміністрації в Криму й окремо зазначено, що органи і посадові особи Російської Федерації, створені в тимчасово окупованому Криму, є незаконними, і їх слід називати виключно «окупаційними органами Російської Федерації».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті