Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Ілон Маск розповів, як будуть жити перші колоністи на Марсі

Ілон Маск розповів, як будуть жити перші колоністи на Марсі

Він не відмовився від ідеї провести терраформування червоної планети

Ілон Маск розповів, як будуть жити перші колоністи на Марсі
фото DR

Першим колоністам на Марсі доведеться жити під скляними куполами до тих пір, поки не завершиться процес терраформування, який, визнає глава SpaceX Ілон Маск, буде довгим – отримати результати зможуть тільки наступні покоління, пише HighTech Plus з посиланням на Inverse.

Як відомо, глава SpaceX задумав побудувати на Марсі колонію, щоб зробити людину міжпланетним видом. Для більш комфортного проживання на Червоній планеті він уже пропонував терраформувати її за допомогою ядерного бомбардування на полюсах або гігантського супутникового дзеркала, щоб викликати парниковий ефект, який призведе до створення атмосфери.

Днями він підтвердив, що не відмовився від цих планів, пояснивши в Твіттері, що мешканці першого марсіанського міста будуть спочатку жити під «скляними куполами».

Планета буде зрештою «терраформована для підтримки життя, як на Землі». І хоча процес зміни Марса буде «йти довго і не дасть значних результатів протягом нашого життя», перша колонія могла б з'явитися вже найближчим часом.

І навіть якщо станеться щось жахливе і людство загине, «принаймні якась майбутня космічна цивілізація, виявивши наші руїни, буде вражена, що люди зайшли так далеко», заявив Маск.

Підприємець реалістично оцінює свої власні шанси дожити до початку колонізації Марса. У березні цього року на конференції Satellite 2020 він сказав, що «безумовно не доживає», якщо технологічний прогрес не буде прискорено. Проте SpaceX докладає всіх зусиль, щоб якомога швидше почати випуск космічних кораблів нового покоління, здатних опускатися на поверхню Місяця і Марса і доставляти до 150 тонн вантажу або 100 пасажирів.

Частиною плану з колонізації Марса є і запуск глобальної супутникової мережі Starlink, яка повинна буде допомогти компанії з фінансуванням будівництва ракет. Цікаво, що в типовій юридичній угоді з користувачем про надання послуг супутникового інтернету є пункт про визнання Марса вільною планетою, яка не підлягає регулюванню будь-яким земним урядом.

Раніше Маск повідомив, що у Starship є шанс виконати безпілотну місію на Марс до 2024 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті