ОПОРА заявляє про збільшення випадків фотографування бюлетенів

ОПОРА заявляє про збільшення випадків фотографування бюлетенів

Таких випадків зафіксували на 7,5% виборчих дільниць

ОПОРА заявляє про збільшення випадків фотографування бюлетенів
Фото: oporaua.org

Фотографування заповнених бюлетенів на виборчих дільницях зафіксували на 7,5% виборчих дільниць, де були присутні спостерігачі ОПОРИ. Про це координатор Громадянської мережі ОПОРА Олександр Клюжев повідомив під час онлайн-марафону, присвяченого місцевим виборам в Україні.

Кількість таких порушень суттєво зросла у порівнянні з виборами 25 жовтня і 15 листопада, наголосив Клюжев.Так, у першому турі голосування такі випадки зареєстрували на 3% дільниць, де були присутні спостерігачі, а в голосуванні другого туру 15 листопада – менш як 0,5%.

Як раніше зазначали в ОПОРІ, фотографування виборчих бюлетенів часто використовується як доказ підтвердження свого волевиявлення при застосуванні протиправних схем підкупу виборців, тому правоохоронці реагують на відповідні дії, як на підозру у вчиненні підкупу виборців, а саме встановлюють особу виборця для з’ясування мети фотографування.

Частина 1 ст. 16 Виборчого кодексу України вказує, що голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється.

Нагадаємо, 22 листопада в 11 містах України проходить повторне голосування на виборах голів міських рад.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло