Чорношкірі та латиноамериканці помирають в лікарнях від COVID-19 частіше ніж «білі» - дослідження

Чорношкірі та латиноамериканці помирають в лікарнях від COVID-19 частіше ніж «білі» - дослідження

Дослідники виявили, що чорношкірі і латиноамериканці становили 58% всіх пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19, і 53% померлих від цієї хвороби.

Чорношкірі та латиноамериканці помирають в лікарнях від COVID-19 частіше ніж «білі» - дослідження
фото www.flickr.com/photos/jg-instants_of_light/50346061641

Згідно з новим дослідженням, проведеним вченими з Медичної школи Стенфордського університету і Медичної школи Університету Дьюка, більш ніж половина всіх випадків смерті в лікарнях через COVID-19 протягом перших шести місяців 2020 року припадало на пацієнтів чорношкірого і латиноамериканського походження.

Дослідники не виявили будь-яких расових або етнічних відмінностей в рівні смертності серед людей, госпіталізованих з цим захворюванням. Проте, непропорційно велика кількість чорношкірих і латиноамериканців захворіли настільки, що потребували госпіталізації, і на них припадало 53% випадків смерті в стаціонарі.

«Пандемія COVID-19 висвітлила расові та етнічні відмінності у сфері охорони здоров'я, які спостерігаються протягом багатьох років», – сказала доктор медицини, Фатіма Родрігес, провідний автор дослідження.

Дослідники вивчили вибірку з 7868 пацієнтів, госпіталізованих з коронавірусом у 88 лікарнях по всій країні в період з 17 січня по 22 липня. Дані були зібрані з реєстру серцево-судинних захворювань COVID-19 Американської кардіологічної асоціації. Середня летальність для всіх пацієнтів склала 18,4%.

Дослідники виявили, що «білі» пацієнти становили 35,2% вибірки, пацієнти латиноамериканського походження – 33%, чорношкірі пацієнти – 25,5% і пацієнти азійського походження – 6,3%.

За оцінками Бюро перепису населення США, «білі» складають 60% населення країни, латиноамериканці – 18,5%, чорношкірі – 13,4% і азійського походження – 5,9%.

«Цікаво, що вищий рівень смертності пояснювався місцем надання допомоги, а не расою або етнічною приналежністю, – сказала Родрігес. – Нам потрібно більше розуміти відмінності між лікарнями. Під час пандемії швидко розвиваються різні протоколи лікування? Або, можливо, у лікарень, які обслуговують меншини, інші ресурси?»

Дослідження також показало, що чорношкірі та латиноамериканські пацієнти були значно молодшими, ніж інші, із середнім віком 57 та 60 років відповідно, в порівнянні з 69 для білих і 64 для азійських пацієнтів. Крім того, у чорношкірих та латиноамериканських пацієнтів були більш серйозні захворювання. У чорношкірих пацієнтів була найвища поширеність ожиріння, гіпертонії і діабету. У них також були найвищі показники штучної вентиляції легенів і замісної ниркової терапії та найнижчі показники використання ремдесівіра – 6,1%.

«Моя робота спрямована на запобігання хронічних захворювань до госпіталізації, – сказала Родрігес. – Нам необхідно інвестувати в співтовариства, щоб розширити можливості для здорового способу життя. Ми знаємо, що структурний расизм – серйозна перешкода на шляху до хорошого здоров'я ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло