Білоруська автокефальна православна церква оголосила «вбивці і мучителю» Лукашенку анафему

Білоруська автокефальна православна церква оголосила «вбивці і мучителю» Лукашенку анафему

Насильство, як вказано в тексті анафеми, відбувається за підтримки «старшого брата» Росії

Білоруська автокефальна православна церква оголосила «вбивці і мучителю» Лукашенку анафему
Олександр Лукашенко
фото president.gov.by

Білоруська автокефальна православна церква оголосила колишньому президенту країни Олександру Лукашенку анафему.

В тексті анафеми, опублікованій на сайті церкви, Лукашенка називають «диктатором, вбивцею і мучителю народів Білорусі». Анафему йому оголошено за «здійснення беззаконня, переслідування та вбивство православних та інших мирних християн за правду» в країні.

«Благочестивий білоруський народ зараз переживає непростий час, коли за наказом самозванця – колишнього президента Олександра Лукашенка, одержимого дияволом, наші діти вбивають і знущаються над нашими братами і сестрами. Цей кат і його союзники здійснюють криваві розправи над мирним населенням на вулицях і в тюрмах в столиці Мінську і в різних містах багатостраждальної Білорусі, прославляючи і продовжуючи богобоязливу політику більшовиків, відкрито порушуючи Божі заповіді, руйнуючи пам'ятники. І це насильство і приниження правопорядку відбувається за підтримки східного сусіда Білорусі, який називає себе «православним» і «старшим братом», але весь цивілізований світ підтримує боротьбу білоруського народу за свої права», – йдеться у тексті анафеми.

Церква закликала тих, «хто все ще служить його сатанинській силі, не підкорятися злочинним наказам, інакше прокляття ваших нащадків чекає вас в земному житті і пекло в небесному житті».

Нагадаємо: раніше цього місяця міністри закордонних справ 27-ми країн Євросоюзу домовилися підготувати новий пакет санкцій проти влади і установ Білорусі, щоб «підтримати демократичні права народу країни».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті