Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Суд скасував рішення НБУ про ліквідацію банку «Велес»

Суд скасував рішення НБУ про ліквідацію банку «Велес»

Нацбанк запевняє, що законодавством не передбачено повернення ліцензії банку

Суд скасував рішення НБУ про ліквідацію банку «Велес»
Костянтин Бондарев
Фото: фейсбук-сторінка Костянтина Бондарева

Верховний Суд скасував рішення Національного банку (НБУ) про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Велес», однак ліцензію йому не повернуть. Про це повідомляється на сайті НБУ.

«Верховний Суд залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій щодо скасування рішення центробанку щодо неплатоспроможного банку «Велес»», – резюмували в повідомленні.

Водночас НБУ нагадує, що законодавством не передбачено механізму відновлення діяльності банку, у т.ч. за рішенням суду, відносно якого ухвалено рішення про відкликання банківської ліцензії та його ліквідацію.

Тому рішення суду про застосування заходу впливу до банку «Велес» не скасовує його ліквідацію.

У серпні 2015 року банк «Велес» звернувся до НБУ для перереєстрації (поновлення анульованої реєстрації) договору позики, який укладали клієнт банку – громадянин України та юридична особа – нерезидент. Фізособа мала намір переказати $460 млн за кордон для погашення боргу перед іноземною компанією.

Проаналізувавши документи, отримані від банку, НБУ запідозрив, що такі дії спрямовані на незаконне виведення коштів за кордон і свідчать про організовану злочинну діяльність. З огляду на це Нацбанк передав документи правоохоронним органам для розгляду та відповідного реагування.

10 грудня 2015 року НБУ відкликав ліцензію банку «Велес» через ризикову діяльність та систематичні порушення законодавства у сфері фінмоніторингу, які становили майже 97% всіх його операцій.

Перевіркою виявлено, що з жовтня 2014 року по серпень 2015 три клієнти банку «Велес» – юридичні особи перерахували за кордон кошти за зовнішньоекономічними контрактами на загальну суму близько $166 млн (понад 3 млрд грн).

Зазначається, що таке перерахування мало регулярний характер. Грошові кошти, які надходили на рахунки цих клієнтів у банку, протягом одного або декількох днів спрямовувалися для купівлі іноземної валюти та її подальшого переказу за кордон. 

Частка обсягу операцій із переказу коштів зазначеними трьома компаніями складала 96,8% усіх проведених банком за цей період аналогічних операцій.

Після цього акціонер банку Костянтин Бондарев (екснардеп від «Батьківщини») вирішив оскаржити ліквідацію. Київський окружний адміністративний суд став на його бік, скасувавши рішення НБУ та ФГВФО про ліквідацію «Велеса», але Київський апеляційний адміністративний суд 26 травня 2016 року він програв, і ліквідація банку продовжилася.

Однак у листопаді 2016 року банк «Велес» у суді домігся скасування відкликання ліцензії.

Фонд гарантування вкладів подовжив термін ліквідації банку «Велес» до 10 грудня 2020 року включно.

Суд скасував рішення НБУ про ліквідацію банку «Велес»

Раніше Mind у матеріалі «Mind X-ray: рентген бізнес-інтересів кандидатів від ВО «Батьківщина» писав детально про членів команди народного депутата Юлії Тимошенко, зокрема і про Костянтина Бондарева, який має негласний статус спонсора партії

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті