Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
У Франції поступово ослаблюють карантин

У Франції поступово ослаблюють карантин

Люди матимуть змогу провести Різдво зі своїми родинами, ізоляція буде знята в середині грудня, діятиме комендантська година

У Франції поступово ослаблюють карантин
фото www.flickr.com/photos/mare2/83899727

Цими вихідними Франція почне послаблювати ізоляцію від COVID-19, щоб до Різдва магазини, театри і кінотеатри знову відкрилися, і люди могли провести свято зі своїми родинами. Про це заявив президент країни Еммануель Макрон, передає Reuters.

Він сказав, що найгірша фаза з другої хвилі пандемії коронавірусу у Франції закінчилася, але ресторани, кафе і бари повинні бути закриті до 20 січня, щоб не спровокувати третю хвилю.

«Ми повинні зробити все, щоб уникнути третьої хвилі, зробити все, щоб уникнути третього локдауну», – сказав Макрон.

Після того, як впровадження комендантської години у великих містах Франції в середині жовтня не принесло очікуваних результатів, 30 жовтня влада ввела місячний карантин, хоча і менш суворий, ніж той, який діяв з 17 березня по 11 травня.

Позитивні тенденції, включаючи зниження кількості госпіталізацій, в поєднанні з тиском з боку бізнес-лобі, які заявляють, що їм загрожує фінансовий крах, привели до закликів якомога швидше почати ослаблення ізоляції.

Уряд Макрона прагне переконати людей, що їм слід очікувати тільки поступового відкриття економіки.

В суботу, 28 листопада, магазини знову відкриються, але людям все одно знадобиться документ, щоб виходити на вулицю. Тепер їм буде дозволено тренуватися протягом трьох годин замість однієї і в радіусі 20 км від їх будинків в порівнянні з 1 км, дозволеним зараз.

За словами Макрона, в середині грудня ізоляція буде знята, якщо кількість нових випадків захворювання впаде приблизно до 5000 в день, але комендантська година буде.

Макрон сказав, що люди зможуть вільно подорожувати по країні, щоб побачити своїх близьких під час вихідних в кінці року і їхати з дому, щоб поспілкуватися в переддень Різдва і Нового року, попри дію комендантської години. Але публічні зібрання в ці дні не допускаються, а гірськолижні курорти не відкриються до січня.

«Різдвяні канікули точно не будуть такими, як раніше», – наголосив Макрон.

Нагадаємо: днями міністр культури Олександр Ткаченко запропонував ввести двотижневий локдаун, прив’язаний до новорічних свят, та відмовитися на Різдво і Новий рік від масових заходів

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті