МЗС Угорщини викликало посла України через заборону в’їзду угорському високопосадовцю

МЗС Угорщини викликало посла України через заборону в’їзду угорському високопосадовцю

Політика не пропустили до країни через втручання в місцеві вибори

МЗС Угорщини викликало посла України через заборону в’їзду угорському високопосадовцю
фото: facebook.com/szijjarto.peter.official

Посла України в Будапешті Любов Непоп викликали до Міністерства закордонних справ Угорщини після того, як українські прикордонники не пропустили до країни уповноваженого уряду Угорщини у справах співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини та Закарпатською областю Іштвана Грежу. Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто на своїй сторінці у фейсбуці.

«Ми викликали сюди, до Міністерства закордонних справ, посла України, щоб висловити своє обурення таким ставленням, передали свій протест», – наголосив він.

За словами Сіярто, два з половиною тижні тому під час переговорів із очільником МЗС України Дмитром Кулебою вони домовилися залишити позаду напруженість, яка виникла на місцевих виборів в Україні, і зосередитися на «позитивних питаннях, заклавши основу для спільної історії успіху».

«Заборона Іштвану Грежі не є ані дружбою, ані пошуком спільного успіху... Це було як грім серед ясного неба», – сказав угорський міністр.

Водночас Сіярто висловив сподівання, що Україна «одного дня справді повернеться до пошуку спільних історій успіху та співпраці на основі взаємної поваги».

«Ми готові до цього», – запевнив він.

Нагадаємо: політика не пропустили до країни через втручання в місцеві вибори. Водночас у міністерстві зазначили, що прийняте рішення не стосується сфери міждержавних відносин. Заборона в’їзду політика пов’язана виключно з його правопорушенням.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті