Європі слід розширити співпрацю в сфері виробництва водню – ФРН
Раніше німецький уряд прийняв план інвестицій у водень на суму 9 млрд євро

Міністр економіки Німеччини заявив, що держави-члени Європейського союзу активізують співпрацю з виробництва акумуляторних елементів для електромобілів, і їм слід поширити цей підхід на водневі технології.
«Ми хочемо підтримати створення повного виробничо-збутового ланцюжка для акумуляторних елементів в Європі: від обробки сировини до виробництва акумуляторних елементів і їх переробки», – цитує слова Петера Альтмайєра агентство Reuters.
Уряд Німеччини підтримує місцеве виробництво акумуляторних елементів на суму 3 млрд євро ($3,6 млрд ), щоб знизити залежність від постачальників з Азії. ЄС схвалив таку державну підтримку в межах своєї схеми «Основного проєкту загальних європейських інтересів» (IPCEI).
Альтмайєр сказав, що впевнений, що до 2030 року європейські виробники матимуть 30% ринку за рахунок виробництва найбільш інноваційних та екологічно чистих акумуляторних елементів.
Розширення співпраці з акумуляторним елементам має стати основою для інших європейських промислових проєктів, таких як водневі технології, додав міністр.
Віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефкович сказав, що Брюссель вивчає відповідні водневі проєкти, і деталі, швидше за все, з'являться в наступному році.
Уряд Німеччини прийняв план інвестицій у водень на суму 9 млрд євро в рамках пакету заходів стимулювання, щоб допомогти своїй економіці оговтатися від шоку, викликаного COVID-19, і прискорити перехід до зелених технологій.
Серед компаній, які отримують державну підтримку IPCEI (німецький виробник акумуляторів Varta), BMW, хімічна група BASF, а також Peugeot і її німецький філіал Opel.
Мінекономіки очікує, що ініціатива по акумуляторним елементам створить понад 20 000 нових робочих місць протягом наступних 10 років. Це, ймовірно, компенсує збитки, викликані зниженням попиту на двигуни внутрішнього згоряння.
Раніше повідомлялося, що ЄК оголосила про початок «водневої революції» в енергетиці. За планами, у період 2025-2030 років водень повинен стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи.
У липні стало відомо, що українське Міненерго розгляне питання будівництва заводу з виробництва водню.
До цього міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна може стати надійним постачальником водню в ЄС, зокрема, до Німеччини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].