Захворіло у світі
95,577,274
Померло у світі
2,041,098
Вилікувалось у світі
52,691,388
Захворіло в Україні
1,167,655
Померло в Україні
21,046
Вилікувалось в Україні
886,248
Кабмін вніс «ЗТМК» до списку для приватизації

Кабмін вніс «ЗТМК» до списку для приватизації

В новому статуті підприємства Group DF Фірташа не має пріоритету на викуп

Кабмін вніс «ЗТМК» до списку для приватизації
фото: 1news.zp.ua

Кабінет Міністрів України ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат» («ЗТМК») до списку об'єктів, що підлягають приватизації. В зареєстрованому 23 листопада Фондом держмайна (ФДМ) оновленому статуті підприємства афілійована з Group DF Фірташа Tolexis Trading Ltd., що володіє 49%-ю часткою комбінату, не має пріоритетного права на викуп держчастки. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Включення ТОВ «ЗТМК» до переліку об'єктів приватизації дасть можливість зупинити всі виконавчі провадження, забезпечити подальшу стабільну роботу комбінату.

Пояснюється, що проєкт відповідної постанови розроблено в рамках виконання створеного ФДМ і ТОВ «ЗТМК» плану з фінансового оздоровлення. Він спрямований насамперед на активізацію норми п. 12 ст. 34 закону «Про виконавче провадження», яка зупиняє всі виконавчі дії щодо державних підприємств або пакетів акцій (часток) господарських товариств при їх включенні до переліку об'єктів малої або великої приватизації. Це дає змогу відкрити новий розрахунковий рахунок для провадження виробничої діяльності та модернізації комбінату.

Отже, «ЗТМК» отримає можливість модернізувати виробництво, суттєво знизити собівартість продукції, завдяки чому з квітня 2021 року збільшить обсяг виробництва готової продукції на 50%, що повністю виведе його на рівень беззбитковості.

Включення «ЗТМК» до переліку об'єктів приватизації також гарантовано убезпечить його від можливості початку процедури банкрутства, зазначають у ФДМ.

«Критична необхідність впровадження антикризового плану фінансового порятунку підприємства виникла через накопичені протягом 11 років минулим менеджментом на чолі з колишнім директором Володимиром Сиваком борги за електроенергію в сумі понад 1,2 млрд грн, що призвело до арешту судом усіх рахунків ТОВ «ЗТМК». У рамках реалізації зазначеного плану 23 листопада 2020 року ФДМ зареєстрував нову редакцію статуту ТОВ «ЗТМК», яким скасував пріоритетне право другого акціонера на викуп у разі приватизації. Таким чином, державна частка в разі приватизації буде реалізована виключно на прозорих конкурентних засадах», – йдеться у повідомленні.

Крім того, повідомляється, що рішення стосовно проведення аукціону з приватизації буде розглянуто лише після закінчення судового процесу САП і НАБУ щодо повернення акцій від Tolexis державі.

Нагадується, що частка Tolexis Trading Ltd. становить 49%.

«Приватний акціонер отримав цей пакет акцій в обмін на зобов'язання в обсязі $110 млн. Ці кошти мають бути витрачені на те, щоб зробити «ЗТМК» найбільш сучасним виробництвом титану у світі. Проте модернізацію здійснено не було, а підприємство перебуває в значно гіршому стані, ніж до залучення цього інвестора. Зокрема, замість виробничих потужностей в обсязі 900 тонн титанової губки на місяць наразі підприємство може виготовляти лише 420 тонн, що вкрай негативно позначається на економічних показниках, оскільки не досягається ефект масштабу. Правоохоронці підозрюють у розкраданні 492 млн грн попереднє керівництво, за часів якого на підприємстві практикувалися схеми продажу продукції афілійованим компаніям за заниженими цінами», – констатується в пресрелізі.

Раніше повідомлялося, що надходження від малої приватизації до кінця 2020 року становитимуть 2 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті