Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Протистояння триває: Китай в рази збільшив митний збір на австралійські вина

Протистояння триває: Китай в рази збільшив митний збір на австралійські вина

Китай мстить за відмову Австралії працювати з Huawei

Протистояння триває: Китай в рази збільшив митний збір на австралійські вина
фото pixabay.com

Китайська влада з 28 листопада введе додаткові мита на експорт австралійських вин – вони зростуть до 212%. Про це в п'ятницю оголосило Міністерство торгівлі Китаю. Воно називає це не митом, а тимчасовим «антидемпінговим гарантійним забезпеченням», але фактично міра буде діяти як експортний тариф, пише Коммерсант.

Про початок антидемпінгового розслідування щодо австралійських вин влада КНР оголосила в серпні.

Нинішнє рішення китайської влади стало черговим кроком у протистоянні Китаю і Австралії, яке розпочалося в 2018 році після того, як Австралія не допустила компанію Huawei до встановлення мереж 5G з міркувань національної безпеки.

Відносини між двома країнами значно загострилися після того, як австралійський уряд закликав провести міжнародне розслідування виникнення COVID-19 і знайти відповідального в його поширенні по всьому світу.

На початку листопада стало відомо про введення Китаєм заборони на експорт з Австралії цілого ряду сировинних товарів, включаючи вугілля, мідь і цукор.

Міністр торгівлі Австралії Саймон Бірмінгем вже назвав введення додаткових мит «вкрай несправедливим, необгрунтованим і невиправданим» кроком і заявив, що це суперечить зобов'язанням Китаю перед СОТ.

Австралія – найбільший постачальник вин Китаю, на який припадає 37% всього імпорту вина з Австралії. З початку року в Китай було ввезено австралійського вина на суму $880 млн.

Раніше повідомлялося, що Китай через протистояння з Австралією припинив закупівлю в неї ключової сировини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті