Китай через протистояння з Австралією припинив закупівлю в неї ключової сировини
Конфлікт почався, відколи Австралія не допустила компанію Huawei до установки мереж 5G

Влада Китаю розпорядилися з 6 листопада припинити закупівлю у Австралії щонайменше семи товарних категорій, включаючи вугілля, мідь, пиломатеріали, ячмінь, цукор, вино і лобстерів. При цьому залізна руда – найбільша стаття імпорту Китаю з Австралії – під обмеження не підпала. Про це з посиланням на обізнані джерела повідомило агентство Bloomberg, пише Коммерсант.
Розпорядження про призупинення закупівель, за даними джерел агентства, було зроблено в усній формі великим трейдерам у ході обговорень в останні тижні. І воно стало черговим кроком у протистоянні Китаю і Австралії, яке розпочалося в 2018 році після того, як Австралія не допустила компанію Huawei до установки мереж 5G з міркувань національної безпеки.
Відносини між двома країнами значно загострилися після того, як австралійський уряд закликав провести міжнародне розслідування виникнення COVID-19 і знайти відповідального в його розповсюдженні по всьому світу.

Китай є найбільшим ринком експорту для Австралії. У 2019 Китай закупив у неї сировини і товарів загалом на $104 млрд.
Австралія постачає понад 60% необхідної Китаю залізної руди, близько 60% коксівного вугілля і майже 25% енергетичного вугілля, понад 50% СПГ, близько 5% мідної руди (1,05 млн тонн). Майже 60% виробленого Австралією ячменю йде в Китай, в минулому році він закупив 2,5 млн тонн цього зерна. Австралія, крім того, є найбільшим постачальником вина в Китай, де його закуповують на $728 млн в рік. Крім того, Китай щорічно закуповує у Австралії близько 170 000 тонн цукру.
Раніше влада Китаю вже призупиняла частину поставок яловичини і ячменю з Австралії, пославшись на їх невідповідність санітарним нормам КНР, піднімала мита на ячмінь до 80%, призупиняли поставки бавовни, затримували поставки лобстерів, забороняла імпорт деревини з штату Квінсленд і розгорнула антидемпінгове розслідування відносно австралійського вина.
Як зазначив в інтерв'ю Bloomberg співробітник сіднейського аналітичного центру Lowy Institute Річард Макгрегор, «Китай, схоже, рішуче налаштований покарати Австралію і зробити цей випадок прикладом для інших країн».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].