Захворіло у світі
112,116,627
Померло у світі
2,485,601
Вилікувалось у світі
63,299,560
Захворіло в Україні
1,317,694
Померло в Україні
25,461
Вилікувалось в Україні
1,155,422
Китай через протистояння з Австралією припинив закупівлю в неї ключової сировини

Китай через протистояння з Австралією припинив закупівлю в неї ключової сировини

Конфлікт почався, відколи Австралія не допустила компанію Huawei до установки мереж 5G

Китай через протистояння з Австралією припинив закупівлю в неї ключової сировини
фото pixabay.com

Влада Китаю розпорядилися з 6 листопада припинити закупівлю у Австралії щонайменше семи товарних категорій, включаючи вугілля, мідь, пиломатеріали, ячмінь, цукор, вино і лобстерів. При цьому залізна руда – найбільша стаття імпорту Китаю з Австралії – під обмеження не підпала. Про це з посиланням на обізнані джерела повідомило агентство Bloomberg, пише Коммерсант.

Розпорядження про призупинення закупівель, за даними джерел агентства, було зроблено в усній формі великим трейдерам у ході обговорень в останні тижні. І воно стало черговим кроком у протистоянні Китаю і Австралії, яке розпочалося в 2018 році після того, як Австралія не допустила компанію Huawei до установки мереж 5G з міркувань національної безпеки.

Відносини між двома країнами значно загострилися після того, як австралійський уряд закликав провести міжнародне розслідування виникнення COVID-19 і знайти відповідального в його розповсюдженні по всьому світу.

Китай через протистояння з Австралією припинив закупівлю в неї ключової сировини

Китай є найбільшим ринком експорту для Австралії. У 2019 Китай закупив у неї сировини і товарів загалом на $104 млрд.

Австралія постачає понад 60% необхідної Китаю залізної руди, близько 60% коксівного вугілля і майже 25% енергетичного вугілля, понад 50% СПГ, близько 5% мідної руди (1,05 млн тонн). Майже 60% виробленого Австралією ячменю йде в Китай, в минулому році він закупив 2,5 млн тонн цього зерна. Австралія, крім того, є найбільшим постачальником вина в Китай, де його закуповують на $728 млн в рік. Крім того, Китай щорічно закуповує у Австралії близько 170 000 тонн цукру.

Раніше влада Китаю вже призупиняла частину поставок яловичини і ячменю з Австралії, пославшись на їх невідповідність санітарним нормам КНР, піднімала мита на ячмінь до 80%, призупиняли поставки бавовни, затримували поставки лобстерів, забороняла імпорт деревини з штату Квінсленд і розгорнула антидемпінгове розслідування відносно австралійського вина.

Як зазначив в інтерв'ю Bloomberg співробітник сіднейського аналітичного центру Lowy Institute Річард Макгрегор, «Китай, схоже, рішуче налаштований покарати Австралію і зробити цей випадок прикладом для інших країн».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті