На новинах про перемогу Байдена фондовий ринок різко пішов угору

На новинах про перемогу Байдена фондовий ринок різко пішов угору

Ключові індекси показують рекордне зростання

На новинах про перемогу Байдена фондовий ринок різко пішов угору
фото Denis Fraevich

Всупереч заявам діючого президента США Дональда Трампа про те, що з приходом до влади Джо Байдена ринок чекає катастрофа, реальність виявилася іншою. За перші три тижні після виборів індекс S&P 500 виріс на 7,7%, побивши рекорд вдруге за 90 років, а Dow Jones піднявся до історичної позначки в 30 000 пунктів, пише Investing.com з посиланням на Bloomberg.

S&P 500 майже потроїв свій ріст з моменту перемоги Трампа в 2016 році і встиг закритися на максимально високій позначці тричі, тоді як показники невеликих компаній і глобальних активів досягли нових висот. Перший рекорд S&P 500 спостерігався тільки в 1980 році з обранням Рональда Рейгана (тоді індекс виріс на 8,6%).

«Поки що ринок задоволений, продовжуючи стежити за діями Байдена», – зазначив Юсеф Аббасі, глобальний ринковий стратег StoneX.

Після виборів зростанню фондових ринків допомогли кілька позитивних факторів, в тому числі новини від найбільших фармацевтів, які розробили ефективні й багатообіцяючі вакцини від COVID-19.

Крім оптимізму щодо препаратів, підйому ринків сприяли і деякі призначення Байдена, в першу чергу – висунення екс-глави ФРС Джанет Єллен кадидат на пост глави Мінфіну.

У липні Трамп говорив, що якщо Байдена буде обрано президентом, фондовий ринок обвалиться. За його президентський термін протягом чотирьох років індекс S&P 500 виріс на 57%.

Нагадаємо, Джо Байден обрав колишнього держсекретаря Джона Керрі радником з питань довкілля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті