Захворіло у світі
139,802,581
Померло у світі
3,002,159
Вилікувалось у світі
118,827,636
Захворіло в Україні
1,921,244
Померло в Україні
39,096
Вилікувалось в Україні
1,465,820
Навальний в Європарламенті закликав ЄС ввести санкції проти олігархів з кола Путіна

Навальний в Європарламенті закликав ЄС ввести санкції проти олігархів з кола Путіна

З Росією треба поводитися, як зі «злочинним угрупованням, яке тимчасово захопило владу

Навальний в Європарламенті закликав ЄС ввести санкції проти олігархів з кола Путіна
фото www.flickr.com-photos-yuri_timofeyev

Російський опозиціонер Олексій Навальний виступив у п'ятницю, 27 листопада, в Європарламенті. В ході відеоконференції з парламентарями з Комісії у закордонних справах російський політик закликав Євросоюз ввести санкції, «націлені на гроші» російських олігархів, пише RFI.

За його словами, час виробити нову стратегію стосовно європейської санкційної політики щодо Росії.

Євросоюзу варто було б «тепло приймати» росіян, але при цьому з російською державою необхідно поводитися, як зі «злочинним угрупованням, яке тимчасово захопило владу», зазначив він.

Навальний підкреслив, що вважає неефективними санкції щодо росіян, у яких немає активів в ЄС, – наприклад, «російських генералів або полковників, які мало подорожують і у яких майже немає банківських рахунків в Європі».

«Санкції Євросоюзу повинні бути націлені на гроші, – зазначив він. – Під удар санкцій повинні потрапити російські олігархи, не тільки старі, а й нові, в тому числі з оточення Путіна. До тих пір, поки найдорожчі яхти Усманова стоять в Барселоні або Монако, ніхто в Росії і в Кремлі не буде сприймати європейські санкції всерйоз», – заявив Навальний.

Санкції «повинні бити саме по олігархах, тоді ці заходи підтримають 99% громадян Росії», – вважає політик.

«Примусьте Абрамовича, Ротенберга і Усманова забрати свої яхти і перевести в Білорусь», – звернувся Навальний до європарламентаріїв.

Політик також закликав Євросоюз не визнавати результати виборів до Держдуми, які пройдуть наступного року, якщо до участі в голосуванні не будуть допущені всі кандидати.

Крім Олексія Навального в відеоконференції в Європарламенті взяли участь інші російські політики – Володимир Мілов, Володимир Кара-Мурза та Ілля Яшин.

В середині жовтня Євросоюз ввів санкції через отруєння Навального – у зв'язку з порушенням Конвенції про заборону хімічної зброї. До чорного списку увійшли шість фізичних та одна юридична особа.

Раніше повідомлялося, що Навальний подав судовий позов на прес-секретаря Путіна Пєскова.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті