Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
ЄС констатує застій реформи корпоративного управління в оборонній промисловості України

ЄС констатує застій реформи корпоративного управління в оборонній промисловості України

Це пов'язують зі звільненням директора «Укроборонпрому»

ЄС констатує застій реформи корпоративного управління в оборонній промисловості України
Фото: flickr

Реформа корпоративного управління в оборонній промисловості України не просунулася, зазначається в щорічному звіті ЄС стосовно реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, оприлюдненій у вівторок в Брюсселі напередодні засідання Ради асоціації Україна-ЄС 8 грудня.

«Новий глава держконцерну «Укроборонпром» (Айварас Абромавічус – Mind) зробив низку важливих кроків у цьому напрямі з реорганізації галузі відповідно до принципів ОЕСР. Однак у жовтні він був звільнений зі своєї посади», – йдеться в документі.

Його автори зазначають, що паралельно з цим в липні було створено нове Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (Мінстратегпром) під керівництвом нового віцепрем'єрf Олега Уруського, який візьме на себе управління всіма державними підприємствами оборонної промисловості.

Загалом ЄС наголошує, що недавні події у сфері реформи державних підприємств підірвали її шанси на успіх, попри публікацію Міністерством економіки в кінці 2019 року плану щодо приведення практики корпоративного управління в 10 найбільших державних підприємствах у відповідність з принципами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

У документі ЄС зазначається, що кілька членів наглядових рад та директорів були звільнені або були змушені піти у відставку, за цим наступили заборони на участь іноземців як незалежних директорів через зобов'язання з електронного декларування, а також обмеження зарплат на час карантину з COVID-19, зняте лише в жовтні.

«Макрофінансова допомога ЄС і програми МВФ вимагають прогресу в декількох областях корпоративного управління держпідприємств», – наголошується у звіті.

Його автори нагадали, що Україна подала заявку на приєднання до керівних принципів корпоративного управління державних підприємств ОЕСР. Організація приступила до оцінки, а її результати очікуються через рік-півтора.

«Пандемія неминуче уповільнила хід реформ через відволікання ресурсів і політичної уваги в той час, як різкі перестановки в уряді й зміни в персоналі та керівництві державних органів додали додаткової невизначеності в цей період», – констатує ЄС.

Раніше Mind проаналізував звіт про діяльність «Укроборонпрому», генеральним директором якого був Айварас Абромавічус, у матеріалі «Постріл «у молоко»: про що говорять фінансові показники «Укроборонпрому». Як концерн схибив у боротьбі за важелі впливу та грошові потоки»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті