ЄС констатує застій реформи корпоративного управління в оборонній промисловості України
Це пов'язують зі звільненням директора «Укроборонпрому»

Реформа корпоративного управління в оборонній промисловості України не просунулася, зазначається в щорічному звіті ЄС стосовно реалізації Угоди про асоціацію Україна-ЄС, оприлюдненій у вівторок в Брюсселі напередодні засідання Ради асоціації Україна-ЄС 8 грудня.
«Новий глава держконцерну «Укроборонпром» (Айварас Абромавічус – Mind) зробив низку важливих кроків у цьому напрямі з реорганізації галузі відповідно до принципів ОЕСР. Однак у жовтні він був звільнений зі своєї посади», – йдеться в документі.
Його автори зазначають, що паралельно з цим в липні було створено нове Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості (Мінстратегпром) під керівництвом нового віцепрем'єрf Олега Уруського, який візьме на себе управління всіма державними підприємствами оборонної промисловості.
Загалом ЄС наголошує, що недавні події у сфері реформи державних підприємств підірвали її шанси на успіх, попри публікацію Міністерством економіки в кінці 2019 року плану щодо приведення практики корпоративного управління в 10 найбільших державних підприємствах у відповідність з принципами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
У документі ЄС зазначається, що кілька членів наглядових рад та директорів були звільнені або були змушені піти у відставку, за цим наступили заборони на участь іноземців як незалежних директорів через зобов'язання з електронного декларування, а також обмеження зарплат на час карантину з COVID-19, зняте лише в жовтні.
«Макрофінансова допомога ЄС і програми МВФ вимагають прогресу в декількох областях корпоративного управління держпідприємств», – наголошується у звіті.
Його автори нагадали, що Україна подала заявку на приєднання до керівних принципів корпоративного управління державних підприємств ОЕСР. Організація приступила до оцінки, а її результати очікуються через рік-півтора.
«Пандемія неминуче уповільнила хід реформ через відволікання ресурсів і політичної уваги в той час, як різкі перестановки в уряді й зміни в персоналі та керівництві державних органів додали додаткової невизначеності в цей період», – констатує ЄС.
Раніше Mind проаналізував звіт про діяльність «Укроборонпрому», генеральним директором якого був Айварас Абромавічус, у матеріалі «Постріл «у молоко»: про що говорять фінансові показники «Укроборонпрому». Як концерн схибив у боротьбі за важелі впливу та грошові потоки»
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].