Захворіло у світі
100,908,992
Померло у світі
2,175,245
Вилікувалось у світі
55,848,790
Захворіло в Україні
1,206,412
Померло в Україні
22,351
Вилікувалось в Україні
992,031
ЄС розробив план з відродження відносин з США

ЄС розробив план з відродження відносин з США

План зосереджений на чотирьох пунктах: охороні здоров’я, клімату, торгівлі та технологіях, а також безпеці

ЄС розробив план з відродження відносин з США
фото www.flickr.com/photos/soroll/2952431988

Сьогодні, 2 грудня, Європейський Союз оголосив про новий план, направлений на поліпшення відносин з США напередодні інавгурації Джо Байдена.

Як повідомляє CNBC, попередні чотири роки були нелегкими для трансатлантичних зв’язків, коли адміністрації Трампа та країнам блоку довелось зійтись у протистоянні стосовно питань торгівлі, оборони, технологій і міжнародних відносин.

За огляду на зміну адміністрації в Білому домі, ЄС часу не гаяв і підготував новий план по «перезавантаженню» цих відносин.

«Ми виступаємо з ініціативою розробити новий трансатлантичний порядок денний, який відповідатиме сьогоднішньому глобальному ландшафту», – заявила президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

«Прийшов час відновити зв'язок», – наголосила вона.

У документі, який отримав назву «Новий порядок денний між ЄС і США для глобальних змін», ЄК визначила чотири основних напрямки політики, на яких слід зосередити увагу. Це заходи в галузі охорони здоров'я, зміни клімату, торгівлі і технологій, а також безпеки.

Технології та торгівля. У майбутньому ЄС хоче «трансатлантичного діалогу про відповідальність онлайн-платформ і високих технологій, щоб знайти корпоративні рішення для справедливого оподаткування та ринкових перекосів в цифровій економіці». Ідея полягає в тому, щоб зайняти більш узгоджену позицію і прийти до єдиного рішення щодо оподаткування техногігантів. ЄК заявила, що в рамках своєї політики щодо США вона хоче «розробити спільний трансатлантичний підхід до захисту критично важливих технологій у світлі глобальних проблем економіки і безпеки – починаючи з обговорення 5G».

Трамп свого часу також ввів мита на європейську сталь і алюміній і пригрозив зробити те ж саме з європейськими автовиробниками. Попри спроби укласти торговельну угоду між США та ЄС, ідея в кінцевому підсумку провалилася.

ЄС також заявив, що хоче «спільно працювати, щоб разом очолити зусилля з реформування СОТ (Світової організації торгівлі) та усунути подразники двосторонньої торгівлі шляхом узгоджених рішень».

Пандемія.ЄК хоче тіснішої співпраці в боротьбі з надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров'я, пов'язаної з COVID-19. У своєму останньому плані йдеться про те, що «ЄС і США повинні забезпечити фінансування для розробки та справедливого глобального розподілу вакцин, тестів і лікування».

Це питання стало проблемою, коли Трамп одноосібно вирішив поїздки з Америки в країни ЄС, не проінформувавши попередньо європейських політиків. Президент США також призупинив фінансування Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) і оголосив про намір США перестати бути членом цієї установи. Отже, ЄС вважає, що в майбутньому їм необхідно «працювати над зміцненням і реформуванням ВООЗ».

Клімат і безпека. ЄС також сподівається на посилення координації зусиль щодо боротьби зі змінами клімату. Обраний президент Байден пообіцяв повернути США в Паризьку кліматичну угоду, в якій встановлюються цільові показники викидів, після того, як Трамп відвернувся від угоди.

На думку ЄК, трансатлантичні спільні цілі повинні включати боротьбу зі знищенням лісів і захист океану.

ЄС запропонував тісніше узгодження дій та політики «для підтримки демократичних цінностей у всьому світі, а також глобальної і регіональної стабільності, процвітання і вирішення конфліктів» – політичний напрям, який в кінцевому підсумку може вплинути на те, як США і ЄС вестимуть переговори з Китаєм.

Телеканал повідомляє, що майбутній саміт між США і ЄС може відбутися в першій половині 2021 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті