Захворіло у світі
98,217,548
Померло у світі
2,108,378
Вилікувалось у світі
54,174,334
Захворіло в Україні
1,187,897
Померло в Україні
21,778
Вилікувалось в Україні
942,107
ВР просить Кабмін з'єднати залізничним сполученням північні райони Луганської області із загальною мережею УЗ

ВР просить Кабмін з'єднати залізничним сполученням північні райони Луганської області із загальною мережею УЗ

Депутати розраховують на державні кошти й іноземні інвестиції

ВР просить Кабмін з'єднати залізничним сполученням північні райони Луганської області із загальною мережею УЗ
Фото: pixabay

Верховна Рада звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням забезпечити залізничне сполучення північних районів Луганській області із загальною мережею української залізниці.

За відповідну постанову №4145 «Про звернення до Кабінету Міністрів щодо налагодження залізничного сполучення північних районів Луганській області із загальною мережею української залізниці» проголосували 302 народні депутати.

Народні депутати просять уряд забезпечити будівництво і фінансування за рахунок держбюджету залізничної лінії, яка сполучить Кіндрашівську-Нову – Лантратівку та Попасну – Сватове – Куп'янськ.

Один із авторів проекту постанови Руслан Горбенко (фракція «Слуга народу») на пленарному засіданні зазначив, що вимога про фінансування будівництва гілки залізниці «дає можливість на будь-якому етапі від проектування до безпосередньо будівництва залучити бюджетні гроші».

Він нагадав, що раніше проходила інформація про «досягнуту домовленість із USAID (Агентство США з міжнародного розвитку), що це агентство профінансує проектно-кошторисну документацію», про переговори щодо фінансування проекту з боку Франції, і про те, що інвестувати в будівництво може і одна з китайських компаній.

«Тобто, може, ми розраховуватимемо і на міжнародних партнерів, але і власна держава робитиме кроки для своїх громадян», – наголосив Горбенко.

Як зазначається в пояснювальній записці, на підконтрольній Україні території Луганської області проходить лише одна залізнична магістраль Попасна – Сватове – Куп'янск, яка входить до загальнодержавної залізничної мережі. Водночас залізнична гілка Кіндрашівська-Нова – Лантратівка завдовжки 250 км проходить північною частиною області й не має сполучення з іншими областями, оскільки з одного боку спрямована в РФ, з іншого веде на тимчасово окуповану територію.

Зазначається, що внаслідок такої ситуації східні та північні райони області залишилися без залізничного сполучення з рештою територій країни.

Населені пункти Кіндрашівська-Нова, Лантратівка, Попасна і Сватове розташовані на підконтрольній Україні території Луганської області, Куп'янськ – у Харківській області.

Нагадаємо, Кабмін схвалив залучення 100 млн євро від ЄІБ для реалізації проєкту «Східна Україна: возз'єднання, відновлення і відродження»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті