Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
В Україні з'явиться ринок віртуальних активів

В Україні з'явиться ринок віртуальних активів

Зараз обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами оцінюється близько $150-200 млн на день

В Україні з'явиться ринок віртуальних активів
Фото: pixabay

Верховна Рада схвалила за основу законопроєкт про віртуальні активи, який має легалізувати обіг криптовалют в Україні. Відповідний законопроєкт №3637 у першому читанні підтримали 230 депутатів.

Метою законопроєкту є забезпечення комплексного законодавчого врегулювання принципів функціонування ринку віртуальних активів, зокрема, забезпечення уніфікованого підходу до організації торгівлі віртуальними активами.

Проєкт закону про віртуальні активи доповів голова підкомітету з питань антикорупційної політики у сфері цифрових інновацій та публічних даних Олексій Жмеренецький.

«Обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами оцінюється близько $150-200 млн на день, а капіталізація віртуальних активів становить понад $2 млрд. Але, на жаль, весь цей час вся галузь заходиться абсолютно в тіні», – зазначив він.

Реалізація запропонованих положень законопроекту сприятиме забезпеченню відкритості та прозорості умов угод, які укладаються на ринку віртуальних активів, та запобіганню зловживанням на цьому ринку з боку недобросовісних учасників.

Жмеренецький підкреслив, що цей законопроєкт підходить по поняття активів комплексно та не розглядає їх виключно як криптовалюти. Він є базовим, себто визначає всі базові поняття та визначення, пов’язані з віртуальними активами, а також перелік постачальників послуг у сфері.

Закон «Про віртуальні активи» доповнює раніше схвалений закон про запобігання відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом та адаптує рекомендації FATF.

Віртуальний актив – це особливий вид майна, який є цінністю в електронній формі, існує в системі обігу віртуальних активів та може знаходитись у цивільному обігу. Віртуальні активи можуть бути забезпеченими і незабезпеченими.

Наразі операції з цими активами підпадають під фінмоніторинг через набуття з 28 квітня чинності закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Як повідомлялося раніше, Facebook перейменував свою майбутню криптовалюту Libra в Diem

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті