У 2021 році «Укроборонпром» ліквідують – гендиректор

У 2021 році «Укроборонпром» ліквідують – гендиректор

Замість нього будуть створені нові холдингові компанії

У 2021 році «Укроборонпром» ліквідують – гендиректор
Юрій Гусєв
фото: photo.unian.ua

У наступному 2021 році державний концерн «Укроборонпром» припинить своє існування, замість нього будуть створені нові холдингові компанії, які працюватимуть за принципами корпоративного управління і прозорості. Про це новопризначений гендиректор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв заявив на пресконференції.

«Сьогодні указом президента мене звільнено з посади голови Херсонської ОДА та призначено гендиректором «Укроборонпрому». Минулого тижня ми кілька разів зустрічались із Верховним Головнокомандувачем ЗСУ, президентом Зеленським, який поставив чіткі завдання для реформування, трансформації й створення ефективної системи забезпечення озброєнням і військовою технікою ЗСУ», – сказав Гусєв.

За його словами, президент доручив провести трансформацію «Укроборонпрому», створивши нові холдинги, які у першу чергу забезпечуватимуть армію, ЗСУ якісним озброєнням і технікою.

«Планується, що наступного року «Укроборонпром» припинить своє існування. Будуть створені нові холдингові компанії, які працюватимуть за принципами корпоративного управління, прозорості, щоб забезпечити уникнення будь-яких корупційних чи інших ризиків. Передбачається створення холдингу «Оборонні системи України», до якого увійдуть холдинги, які опікуватимуться авіаремонтом, бронетехнікою, високоточним озброєнням, радарними та морськими системами... Також планується створення аерокосмічного холдингу, який опікуватиметься авіабудуванням, аерокосмічними компонентами, космічними системами», – підкреслив Гусєв.
При цьому він заявив, що це лише попередня концепція, яка потребує обговорення, розгляду і затвердження.

«Корпоративна структура нового холдингу передбачатиме існування наглядової ради, окремих холдингів за напрямами... Повторюсь, наступного року президент поставив завдання, щоб «Укроборонпром» у тому вигляді, який він створювався ще паном Саламатіним, припинив своє існування, щоб була впроваджена корпоративна культура управління... Цих рішень і цих результатів президент очікує вже найближчим часом – через 6-9 місяців мають бути прийняті перші рішення щодо реалізації цієї реформи», – додав він.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський призначив Юрія Гусєва генеральним директором державного концерну «Укроборонпром».

З липня 2019 року він очолював Херсонську обласну державну адміністрацію. 2 грудня Кабінет міністрів погодив проєкт указу президента про звільнення Юрія Гусєва з посади голови Херсонської ОДА.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло