Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
У Франції оголошено боротьбу з «радикальним ісламізмом»: 18 мечетей будуть закриті

У Франції оголошено боротьбу з «радикальним ісламізмом»: 18 мечетей будуть закриті

Влада намагається протидіяти можливому виникненню осередків тероризму

У Франції оголошено боротьбу з «радикальним ісламізмом»: 18 мечетей будуть закриті
фото lefigaro.fr

У четвер, 3 листопада, міністр внутрішніх справ Франції Жеральд Дарманен оголосив, що правоохоронні органи країни починають «масштабну і безпрецедентну» кампанію по боротьбі з «релігійним сепаратизмом». За його словами, кампанія почнеться вже сьогодні «в другій половині дня після наради з префектами», передає RFI.

В рамках кампанії будуть перевірені 76 мечетей, які підозрюються в «сепаратизмі». «Мечеті, які необхідно закрити, будуть закриті», – заявив Дарманен.

76 культових споруд, 16 з яких знаходяться в районі Парижа і 60 в іншій частині Франції, піддадуться особливому спостереженню і контролю.

Глава МВС Франції заявив, що починає перевірку мечетей, щоб «усунути сумніви».

«У Франції 2600 місць відправлення мусульманського культу. Коли сумніви стосуються 76 з 2600, ми далекі від глобальної радикалізації, про яку часто доводиться чути», – сказав міністр, підкресливши, що зустрічаються місця «явно антиреспубліканські».

Le Figaro повідомляла, що глава МВС направив префектам службову записку з інструкціями, з якої випливає, що 18 мечетей будуть закриті негайно.

Всі вони будуть закриті з різних причин, таким як: недотримання рішення про закриття, порушення правил, що застосовуються до громадських закладів, наявність потайних приміщень, відкритих без дозволу, відправлення культу призначеної до розпуску асоціації, а також присутність імама, внесеного в базу даних про осіб, що підозрюються в радикалізації терористичного характеру.

Ще 58 мечетей будуть піддаватися систематичним перевіркам як з точки зору управління, так і з точки зору віруючих, які їх відвідують.

Нагадаємо, у Франції після вбивства вчителя почалися поліцейські операції проти ісламістського руху.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті