Трамп підписав «акт Родченкова» для боротьби з допінговими схемами

Трамп підписав «акт Родченкова» для боротьби з допінговими схемами

Закон передбачає кримінальне переслідування за випадки допінгової змови на змаганнях з участю американців

Трамп підписав «акт Родченкова» для боротьби з допінговими схемами
Дональд Трамп
фото www.flickr.com/photos/gageskidmore/30354768350

Президент США Дональд Трамп затвердив прийняття «Антидопінгового акта Родченкова 2019 року». Відповідну заяву опубліковано на офіційному сайті Білого дому.

Цей закон вводить кримінальну відповідальність для осіб, причетних до міжнародних змов з метою допінгового шахрайства, а також передбачає відшкодування збитку постраждалим від подібних дій.

Порушникам закону загрожує позбавлення волі на строк до 10 років, також передбачено штраф до $250 000 для фізичної особи і до мільйона доларів в інших випадках. Термін давності по «акту Родченкова» становить 10 років.

В повідомленні Білого дому вказується також, що розділ 6 цього закону передбачає, що профільні відомства, включаючи Мін'юст США, повинні ділитися інформацією з антидопінговим агентством США (USADA) в межах «будь-якого розслідування, що має відношення до можливого порушення розділу 3 цього закону» про допінгову змову.

Трамп наголосив, що його адміністрація при виконанні розділу 6 цього акта буде виходити з того, що глава американської держави має конституційні повноваження, «пов'язані з контролем за розповсюдженням інформації, розкриття якої може завдати шкоди національній безпеці, міжнародних відносин, правозастосування або виконання конституційних обов'язків президента».

Нагадаємо: в листопаді «акт Родченкова» прийняв Сенат США.

Закон названий на честь інформатора Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Григорія Родченкова, який розповів про допінгову схему, яка, як він заявляє, застосовувалась в РФ під час Олімпійських ігор 2014 року в Сочі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті