Поліція Філіппін битиме палицями порушників соціальної дистанції

Поліція Філіппін битиме палицями порушників соціальної дистанції

Цей захід допоможе «побороти впертих», вважає влада

Поліція Філіппін битиме палицями порушників соціальної дистанції
фото www.flickr.com/photos/iloasiapacific/49886028232

Філіппінська поліція пригрозила бити людей, які порушують протоколи соціального дистанціювання, оскільки країна Південно-Східної Азії бореться з поширенням коронавірусу у святковий сезон.

Як повідомляє Reuters, Філіппіни відзначають один з найдовших різдвяних сезонів у світі, який починається ще у вересні, і, попри пандемію і застереження влади, натовпи людей збираються в величезних торговельних центрах.

Генерал поліції Сезар Бінаг, командувач оперативною групою по коронавірусу, заявив на пресконференції, що поліція і солдати будуть патрулювати громадські місця в столиці Манілі, осередку розповсюдження COVID-19, несучи з собою 1-метрові палиці з ротанга для вимірювання дистанції. Ті ж палиці застосовуватимуться і для покарання.

«Їх можна використовувати, щоб побороти впертих, – сказав Бінаг, додавши, що «патрулі соціального дистанціювання» будуть зосереджені на областях з високою відвідуваністю, таких як транспортні вузли і громадські ринки.

Видання зазначає, що цей план, ймовірно, викличе подив у правозахисників, які критикують мілітаристський підхід уряду до пандемії.

За даними поліції, з березня влада затримала, попередила і покарала близько 700 000 осіб за порушення таких заходів, як фізичне дистанціювання і носіння масок.

В середині березня президент Родріго Дутерте ввів один з найбільш суворих і тривалих локдаунів щодо COVID-19, зупинивши економіку. Обмеження були частково зняті в червні, щоб дозволити відкрити більше число підприємств.

На свята уряд заборонив різдвяні вечірки, сімейні зустрічі і спів гімнів поза домом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті