Японський зонд доставив на Землю зразки грунту з астероїда, який знаходиться за 680 млн км

Японський зонд доставив на Землю зразки грунту з астероїда, який знаходиться за 680 млн км

Проект загалом обійшовся в $260 млн

Японський зонд доставив на Землю зразки грунту з астероїда, який знаходиться за 680 млн км
фото Shutterstock

Капсула, скинута в суботу з японського міжпланетного зонда «Хаябуса-2» («Сокіл-2») із зразками грунту з астероїда Рюгу, приземлилася на півдні Австралії, повідомило Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA), на яке посилається Інтерфакс.

Зразки реголіту з астероїда, який знаходиться на відстані 340 млн км від Землі, були взяті японським зондом в ході двох посадок на його поверхню в 2019 році.

Капсула приземлилася в суботу ввечері в штаті Південна Австралія. До зонду вирушила японська пошукова група. Капсулу доставлять для розтину в лабораторію агентства JAXA в Японії.

Тим часом сам зонд «Хаябуса-2», обігнувши Землю, продовжив політ до наступного астероїда – +1998 KY26, який знаходиться на орбіті між Землею і Марсом. Планується, що в 2031 році зонд сяде на Марс для збору грунту.

Зонд «Хаябуса-2» запустили до астероїда Рюгу 3 грудня 2014 року з космодрому на японському острові Танегасіма. Проект коштує $260 млн. Загалом зонд пробув поблизу астероїда 18 місяців з червня 2018 по листопад 2019 року.

22 лютого 2019 японський космічний апарат здійснив першу успішну посадку на поверхню астероїда Рюгу, діаметр якого становить близько 900 метрів, для збору ґрунту.

5 квітня 2019 зонд вистрілив вибухівкою в поверхню астероїда з висоти 500 метрів, щоб отримати зразки глибокого грунту. 11 липня 2019 зонд ще раз сів на астероїд в 20 метрах від кратера, який утворився під час вибуху, щоб зібрати уламки грунту і відвезти їх на Землю.

13 листопада 2019 року апарат зійшов з орбіти астероїда і почав політ до Землі.

Нагадаємо, NASA уклало контракти з приватними компаніями на видобуток грунту з Місяця.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті