Європейські держави засуджують Іран після його заяви про збагачення урану
Тегеран має намір встановити ще три кластери вдосконалених центрифуг IR-2m на своєму збагачувальному заводі в Натанзі

Франція, Німеччина і Великобританія заявили, що стурбовані заявою Ірану про намір встановити додаткові вдосконалені центрифуги для збагачення урану і прийняттям законодавства, яке може розширити його ядерну програму. Про це повідомляє Reuters.
«Якщо Іран серйозно налаштований зберегти простір для дипломатії, він не повинен реалізовувати ці кроки», – заявили три держави, які разом з Китаєм і Росією є учасниками угоди про ядерне стримування 2015 року зі Тегераном, відомого як СВПД (Спільний всеосяжний план дій).
У конфіденційному звіті Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), отриманому Reuters, йдеться, що Іран планує встановити ще три кластери вдосконалених центрифуг IR-2m на своєму збагачувальному заводі в Натанзі, який був побудований під землею, очевидно, щоб витримати будь-яке повітряне бомбардування.
У ядерній угоді Ірану з великими державами йдеться, що Тегеран може використовувати тільки центрифуги IR-1 першого покоління, які переробляють уран набагато повільніше, в Натанзі, і що це єдині машини, за допомогою яких Іран може накопичувати збагачені запаси.
«Нещодавня заява Ірану про те, що він має намір встановити ще три каскади вдосконалених центрифуг на заводі зі збагачення палива в Натанзі, суперечить СВПД і викликає глибоке занепокоєння», – заявили три держави.
Крім того, держави наголосили, що новий закон, яким Іран планує заборонити спостерігачам проводити інспекції ядерних об'єктів і збільшити збагачення також несумісний з угодою.
«Такий крок поставить під загрозу наші спільні зусилля по збереженню СВПД, а також ризикує поставити під загрозу важливу можливість для повернення до дипломатії з новою адміністрацією США», – заявили вони, маючи на увазі Джо Байдена, який переміг президента Дональда Трампа 3 листопада.
Нагадаємо: днями парламент Ірану попередньо схвалив проєкт закону, який може покласти край інспекціям його ядерних об'єктів до початку наступного року.
Раніше Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), заявило, що Іран продовжує порушувати ядерну угоду зі світовими державами, досягнуту у 2015 році. Станом на 2 листопада іранські запаси низькозбагаченого урану в 12 разів перевищили кількість, передбачену угодою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].