Китай рятує Ірак багатомільярдним нафтовим контрактом

Китай рятує Ірак багатомільярдним нафтовим контрактом

Через обвал цін на нафту економіка Іраку скоротиться на 12%

Китай рятує Ірак багатомільярдним нафтовим контрактом
фото www.flickr.com/photos/160629899@N02/48657887787

Ірак домовився з китайською державною компанією ZhenHua Oil про багатомільярдну угоду про постачання нафти в КНР. Як повідомляє Bloomberg, ця угода є фінансовою допомогою Пекіна Багдаду, який отримає кошти авансом в обмін на дострокові поставки нафти.

Угода є останнім прикладом того, як Китай через контрольовані державою торговельні компанії і банки кредитує виробників нафти, які зазначають труднощів, таких як Ангола, Венесуела і Еквадор, з виплатою у вигляді нафтових барелів, а не готівкою. Падіння цін на нафту в цьому році завдало удару по бюджету Іраку, і уряд не зміг вчасно заплатити вчителям і держслужбовцям.

Згідно з документацією SOMO (іракського агентства, яке відповідає за експорт нафти), обрана китайська компанія повинна буде купувати 4 млн барелів нафти на місяць, або близько 130 000 барелів на день. За розрахунками агентства, вони заплатять авансом за рік поставок, що при нинішніх цінах принесе Іраку понад $2 млрд. Угода розрахована на 5 років.

Обвал цін сильно вдарив по всіх провідних виробниках нафти. Але Ірак, де чорне золото приносить майже всі державні доходи, знаходиться в одній з найгірших позицій. Цього року економіка країни скоротиться на 12% – більше, ніж у будь-якій іншій країни ОПЕК, що дотримується квоти на видобуток нафти, за прогнозами Міжнародного валютного фонду.

Сума, передбачена в угоді, є однією з найбільших в новітній історії. Однак, як повідомляє Bloomberg, до тих $10 млрд, які російська «Роснєфть» отримала у 2013 році від Vitol Group і Glencore Plc, ще далеко.

ZhenHua виробляє і торгує нафтою. Компанія відіграє важливу роль в політиці Пекіна на міжнародному енергетичному ринку. Компанія інвестувала в нафтові концесії в таких країнах, як Об'єднані Арабські Емірати, Казахстан і М'янма, а також торгує сировиною з Кувейту, Бразилії та Конго.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло