Офіс генпрокурора передав АРМА активи банку «Фінанси та кредит» на 2,5 млрд гривень

Офіс генпрокурора передав АРМА активи банку «Фінанси та кредит» на 2,5 млрд гривень

До переданих активів увійшли оздоровчі комплекси, готелі, житлові та комерційні приміщення

Офіс генпрокурора передав АРМА активи банку «Фінанси та кредит» на 2,5 млрд гривень
фото: gp.gov.ua

Офіс генерального прокурора передав Агентству з розшуку та менеджменту активів, отриманих злочинним шляхом (АРМА), арештовані активи з провадження щодо розкрадання коштів банку «Фінанси та Кредит» на суму понад 2,5 млрд гривень. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора.

До переданих активів увійшли оздоровчі комплекси, готелі, житлові та комерційні приміщення, розташовані у центральних частинах Києва, Харкова, Полтави та Кривого Рогу загальною площею понад 22 000 кв. м. Якщо суд ухвалить рішення про конфіскацію, активи та накопичені з відповідної суми відсотки перерахують до державного бюджету.

Слідство встановило, що офшорна компанія, пов’язана із кінцевим власником банку, у період 2007-2014 років відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом між українським банком та іноземними банками уклали договори застави на суму понад $113 млн. Цими договорами український банк поручався за офшорну компанію власними коштами, розміщеними на кореспондентських рахунках в іноземних банках-кредиторах.

У 2015 році через невиконання зобов’язань офшорною компанією, іноземні банки стягнули з рахунків українського банку близько $113 млн, що на той час еквівалентно 2,5 млрд гривень. Такі дії вплинули на ліквідність банку, що, зрештою, позначилося на його платоспроможності та призвело до ліквідації.

Раніше повідомлялося, що топменеджеру банку «Фінанси та Кредит» оголосили підозру в розтраті 2,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло