Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Пандемія знижує прибутковість банків ЄС до історичного мінімуму

Пандемія знижує прибутковість банків ЄС до історичного мінімуму

За даними EBA, в червні середня рентабельність капіталу, індикатор для вимірювання прибутковості, склала 0,5% в порівнянні з 6,7% в червні 2019 року

Пандемія знижує прибутковість банків ЄС до історичного мінімуму
фото www.flickr.com/photos/martyworld/16365782232

Європейські банки зазнають збитків через проблемні кредити та інші витрати, викликані пандемією COVID-19, а їх прибутковість знаходиться на рекордно низькому рівні. Про це свідчить останній звіт Європейського банківського управління у звіті, передає Euractiv.

У своїй щорічній оцінці ризиків європейської банківської системи регулятор заявив, що витрати, викликані пандемією і загальною економічною невизначеністю, позначаються на прибутковості європейських банків, на які вже і так вплинули низькі процентні ставки і конкуренція у сфері фінансових технологій.

У червні середня рентабельність капіталу (RoE), індикатор для вимірювання прибутковості, склала 0,5% в порівнянні з 6,7% в червні 2019 року, що є рекордно низьким рівнем.

Деякі витрати зникнуть, коли пандемія закінчиться, і регулюючий орган зазначив, що пандемія може стати каталізатором для багатьох клієнтів, які стануть цифровими клієнтами, що може призвести до додаткової економії. Проте, банківське управління рекомендувало європейським банкам вивчити потенційні злиття і поглинання, щоб використовувати синергетичний ефект і скоротити витрати.

У звіті зроблено висновок про те, що банки блоку зберегли стабільні показники капіталу та ліквідності і збільшили обсяги кредитування реальної економіки під час першої хвилі пандемії.

У документі наголошується, що непрацюючі або «погані кредити» знизилися до 2,9% від загального обсягу кредитів на кінець другого кварталу.

Вплив коронавірусу було пом'якшено надзвичайними заходами, прийнятими урядами і регулюючими органами, такими як відстрочка погашення кредитів і коштів, наданих центральними банками. Але як тільки заходи по COVID-19 будуть скасовані, якість банківських активів, ймовірно, ще більше погіршиться, йдеться в повідомленні EBA.

У зв'язку з цим регулятор зазначив, що, попри те, що рівень непрацюючих кредитів продовжує знижуватися, інші показники вже демонструють ознаки погіршення. Наприклад, кількість боржників, які отримали відстрочку виплати кредиту, «значно збільшилася».

З цієї причини EBA рекомендує банкам підготуватися до турбулентності, що насувається, взявши на себе зобов'язання «якомога швидше» знайти рішення для проблемних позичальників.

Аналітики сходяться на думці, що реструктуризація приватного боргу повинна бути проведена якомога швидше, оскільки наразі існує більше можливостей, ніж під час попередньої фінансової кризи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті