Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Велика Британія відкинула останню пропозицію ЄС по торгівлі – ЗМІ

Велика Британія відкинула останню пропозицію ЄС по торгівлі – ЗМІ

Торговий режим між Британією та ЄС визначатиме лише правила Світової організації торгівлі

Велика Британія відкинула останню пропозицію ЄС по торгівлі – ЗМІ
Фото: pixabay.com

Вже найближчим часом, ймовірно – 13 грудня, ЄС та Британія мають визначитися про доцільність подальших переговорів про новий формат торгових відносин. Про це пише Bloomberg із посиланням на власне джерело у британській переговорній команді.

За його словами, останні переговори, що відбулися 12 грудня, не принесли успіху – Велика Британія відхилила останню пропозицію ЄС як «неприйнятну».

«Прем'єр-міністр абсолютно чіткий: будь-яка угода повинна бути справедливою і поважати фундаментальну позицію про те, що Велика Британія буде суверенною державою», – заявив урядовець.

Попри це, переговори триватимуть й вночі до кінця неділі 13 грудня. У випадку відсутності подальшого прогресу прем'єр-міністр Борис Джонсон та президент Європейської Комісії Урсула фон дер Леєн мають виступити із заявою про неможливість подальших переговорів.

Це означатиме, що із початку 2021 року торговий режим між Британією та ЄС визначатиме лише правила Світової організації торгівлі. Такий сценарій противний виходу Британії за складу ЄС навивали «жорсткий  Brexit»,  а прихильники – «чистий  Brexit».

Нагадаємо, що Велика Британія вийшла з ЄС у січні, але залишається де факто його членом до 31 грудня, доки діє перехідний період.  Обидві сторони кажуть, що хочуть укласти торгову угоду, але переговори зайшли в глухий кут. Напередодні Урсула фон дер Леєн заявила, що «ймовірність не укладення угоди вища, ніж укладення».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті