Держбанки списали непрацюючих кредитів на 111 мільярдів – НБУ
Це дозволило їм вперше за довгий час зменшити частку NPL у своїх портфелях нижче 60%

Державні банки за червень-листопад 2020 року списали 111 млрд гривень зарезервованої заборгованості, що дозволило їм вперше за довгий час зменшити частку непрацюючих кредитів (NPL) у своїх портфелях нижче 60%.
Про це повідомив голова Національного банку Кирило Шевченко на своїй сторінці у фейсбуці.
«У 2020 році ми почали активну роботу з очистки банків від непотрібного тягаря. Навесні уряд схвалив рішення про інструменти реструктуризації NPL у держбанках, а наприкінці червня Рада з фінстабільності – представлені трирічні плани з очистки. Відтоді процес зі зниження NPL зрушив з напівмертвої точки», – написав Шевченко.
Він зазначив, що за третій квартал частка непрацюючих кредитів скоротилася на 2.9 в. п. до 45,6% кредитного портфеля. У жовтні цей процес продовжився і на 1 листопада частка NPL становить 43,4%.
«Суттєву роботу виконали державні банки, які в червні-листопаді списали 111 млрд грн зарезервованої заборгованості. Це дозволило їм вперше за довгий час зменшити частку NPL у своїх портфелях нижче 60%», – акцентував голова НБУ.
За його словами, сьогодні непрацюючі кредити не тиснуть на прибутковість банків та їх капітал. Адже рівень резервування постійно зростає і сьогодні перевищує 90%. Проте така частка непрацюючих кредитів – це не лише тягар для банків, а й питання їх інвестиційної привабливості, яку потрібно підвищувати.
«Тому ми радимо держбанкам продовжити виконувати трирічні плани зі скорочення непрацюючих кредитів. Усім банкам варто й надалі активно моніторити та забезпечувати роботу з непрацюючими кредитами», – підкреслив голова НБУ.
Нагадаємо: ПриватБанк у жовтні списав NPL на 38 млрд гривень.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].