Отримати одноразову допомогу ФОПи можуть у три кліки: ІНСТРУКЦІЯ

Отримати одноразову допомогу ФОПи можуть у три кліки: ІНСТРУКЦІЯ

Заявку потрібно подати з 14 до 31 грудня

Отримати одноразову допомогу ФОПи можуть у три кліки: ІНСТРУКЦІЯ
Фото: thedigital.gov.ua

Відсьогодні наймані працівники, які втратили частину заробітної платні внаслідок запровадження карантинних обмежень, та фізичні особи-підприємці (ФОП), які втратили частину доходу внаслідок карантину, можуть отримати  одноразову матеріальну допомогу в сумі 8 000 грн. Оформити допомогу можна буде на єдиному порталі державних послуг «Дія», а також у мобільному застосунку «Дія» у розділі «Послуги». Міністерство цифрової трансформації опублікувало відеоінструкцію на своєму сайті. 

«Подати заяву на отримання допомоги можна до 31 грудня. Тому всі українці, які мають право на отримання такої допомоги, точно зможуть скористатися цим сервісом. Послуга доступна на порталі та у застосунку. Ще є понад два тижні, щоб скористатися нею», – заявив перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб.

Оформлення через портал «Дія» 

  1. Зареєструватися чи авторизуватися на diia.gov.ua через кваліфікований  електронний підпис або BankID;
  2. У розділі «Послуги» обрати «Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам»;
  3. Підтвердити  своє поточне місце роботи;
  4. Ввести номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок. Дізнатися IBAN рахунку можна тут;
  5. Перевірте та надішліть заповнену заяву.

Після цих кроків очікуйте повідомлення про нарахування виплати, що надійде до 31 грудня 2020 року.

Оформлення через застосунок «Дія» 

  1. Авторизуватися через свій «Приват24», «Monobank» або BankID;
  2. У розділі «Послуги» обрати «Отримати допомогу»;
  3. Ввести номер свого гривневого рахунку у форматі IBAN. Отримати кошти можна лише на особистий рахунок. Дізнатися IBAN рахунку можна тут;

Після цих кроків очікуйте повідомлення про опрацювання заяви, виплата надійде до 31 грудня 2020 року.

Допомогу отримають тільки ті ФОПи, у яких основний КВЕД відноситься до тих, що підпадають під надання одноразової матеріальної допомоги. Також на допомогу мають право офіційно наймані працівники ФОП та юридичних осіб, основний КВЕД яких входить до переліку.

Станом на 17:30 Мінцифри звітували про понад 33 000 успішно поданих заяв. У зв'язку з тим, що фіксувалися понад 1000 запитів в секунду, не всім вдалося отримати послугу. Міністерство радить не відправляти по кілька заявок, а очікувати підтвердження першої.

«Якщо ви вже подали одну заяву, не намагайтесь надсилати одразу ще одну. Про усі статуси вашої заяви ви можете дізнатися у вашому кабінеті громадянина на порталі Дія або через push-сповіщення у застосунку. Інформація про зарахування коштів надійде від вашого банку», – прокоментував Мстислав Банік під час брифінгу.

Закон про допомогу ФОПам президент Володимир Зеленський підписав 8 грудня.

Нагадаємо також, що сьогодні Кабмін увів нові карантинні заходи, які починають діяти з 18 грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті