Відновлення набирає обертів: виробництво в Китаї в листопаді зростає восьмий місяць поспіль

Відновлення набирає обертів: виробництво в Китаї в листопаді зростає восьмий місяць поспіль

Економіці КНР вдалось продемонструвати вражаюче відновлення, в основному завдяки стійкому експорту

Відновлення набирає обертів: виробництво в Китаї в листопаді зростає восьмий місяць поспіль
фото pixabay.com

Промислове виробництво Китаю в листопаді зросло відповідно до очікувань, збільшуючись восьмий місяць поспіль у міру прискорення економічного відновлення і зростання світового попиту.

Як повідомляє CNBC, згідно з даними Національного бюро статистики, зростання промислового виробництва в листопаді прискорилося до 7,0% в порівнянні з роком раніше. Це відповідало очікуванням аналітиків і виявилось швидшим, ніж зростання на 6,9% в жовтні.

Економіка Китаю продемонструвала вражаюче відновлення після «паралічу», викликаного COVID-19, на початку цього року, в основному завдяки стійкому експорту.

Роздрібні продажі виросли на 5% в річному вираженні, аналітики очікували 5,2%. Але показник виявився кращим, ніж зростання на 4,3% в жовтні.

У листопаді продажі автомобілів виросли на 11,8%, побутової техніки – на 5,1%, телеком-обладнання зв'язку – на 43,6%.

Інвестиції в основний капітал зросли на 2,6% в січні-листопаді в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, що відповідає прогнозу зростання на 2,6% і перевищує зростання на 1,8% за перші 10 місяців 2020 року.

Інвестиції в основний капітал приватного сектора, на які припадає 60% від загального обсягу інвестицій, зросли на 0,2% в січні-листопаді в порівнянні з падінням на 0,7% за перші 10 місяців року.

Відновлення економіки Китаю, за наявними даними, прискориться в IV кварталі завдяки більш сильному попиту, зростанню кредитування і заходам стимулювання.

Нагадаємо: китайський експорт досяг максимуму за 19 місяців у жовтні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті