ЧБТР очікує відновлення економіки у 2021 році й, можливо, протягом 2022 року

ЧБТР очікує відновлення економіки у 2021 році й, можливо, протягом 2022 року

У 2020 році прогнозується спад економіки у Чорноморському регіоні понад 5% ВВП

ЧБТР очікує відновлення економіки у 2021 році й, можливо, протягом 2022 року
фото: iz.ru

Чорноморський банк торгівлі та розвитку (ЧБТР) прогнозує у 2020 році спад економіки в Чорноморському регіоні понад 5% ВВП із подальшим відновленням у 3-3,5% ВВП у наступні два роки. Про це повідомив президент ЧБТР Дмитро Панкін в інтерв’ю агентству «Інтерфакс».

«Ми знаємо, що Чорноморський регіон (разом із рештою світу) відчує спад у 2020 році, найімовірніше, понад 5%. Проте через низьку базу ми очікуємо відновлення у 2021 році й, можливо, протягом 2022 року, що зумовить зростання в середньому на 3-3,5% у 2021-2022 роках», – сказав Панкін.

За його словами, попри спад економіки, цього року попит на фінансування залишається, хоча характер його змінився.

«Багато масштабних інвестицій було відкладено або навіть скасовано, і ми спостерігаємо великий попит на пряме корпоративне кредитування на підтримку малого та середнього підприємництва через місцеві фінансові установи», – вказав він.

При цьому ЧБТР очікує збільшення такого попиту у міру відновлення економіки у 2021 та 2022 роках паралельно з пожвавленням інвестицій та інфраструктурних операцій.

«Як ми всі знаємо, ослаблена монетарна політика та експансіоністська фіскальна політика призвели до достатньої глобальної ліквідності, яка вигідна і розвиненим країнам, і країнам, які розвиваються. Як банк розвитку, ми намагаємося спрямувати це дешеве фінансування на реальну економічну діяльність, і в Україні, і в інших країнах», – сказав Панкін.

Проте, він сказав, що проблеми з політичною стабільністю можуть перешкоджати або, у кращому разі, впливати на відкладання цих інвестицій. Панкін зазначив, що Україні та всім іншим країнам потрібна стабільність, верховенство права, належне управління та інші пов'язані з цим чинники, щоб повною мірою скористатися цією достатньою ліквідністю. Це особливо актуально для інвестицій в інфраструктуру.

Нагадаємо: головний економіст Світового банку Кармен Рейнхарт заявила, що відновлення світової економіки після коронакризи може зайняти до п'яти років

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло