Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Швеція різко збільшить оборонний бюджет через загрози з боку Росії

Швеція різко збільшить оборонний бюджет через загрози з боку Росії

РФ буде використовувати військову потужність також для досягнення політичних цілей, вважає влада країни

Швеція різко збільшить оборонний бюджет через загрози з боку Росії
фото pixabay.com

Парламент Швеції підтримав збільшення оборонного бюджету країни на найближчі 5 років відразу на 40% – це найбільше нарощування військових витрат королівства за останні 70 років, передає Euronews.

Необхідність їх підвищення влада пояснює зростанням напруженості в регіоні, зокрема, через дії Росії та очікуване збільшення її військового потенціалу в наступний десятирічний період.

«Підвищення Швецією військових витрат викликано новою ситуацією в сфері безпеки – у зв'язку з російською агресією щодо Грузії, анексією Криму, вторгненням в Україну, діями в Білорусі, підвищенням військового потенціалу Росії, комплексними навчаннями, активністю в Арктиці і в районі Балтійського моря», – пояснив Петер Хультквіст, міністр оборони Швеції.

«Ми побачили нові підходи в сфері безпеки і те, що вони (росіяни – ред.) готові використовувати військову потужність також для досягнення політичних цілей», – наголосив він.

Як очікується, до 2025 року обсяг оборонного бюджету Швеції досягне майже 9 млрд євро. Частина коштів піде на модернізацію озброєння і підвищення оборонних і наступальних можливостей країни в галузі кібербезпеки.

«Відбуваються напади на шведські компанії, на шведську владу, на збройні сили, урядові установи, на різні організації в Швеції. Іноді це відбувається щодня, тому перед нами ця проблема стоїть постійно», – зазначив Петер Хультквіст.

Зараз Швеція, яка не є членом НАТО, витрачає на свою оборону 1,1% ВВП. Планується, що до 2030 року чисельність збройних сил Швеції зросте з 55 000  до 90 000  осіб.

Нагадаємо, США провели секретні навчання в Європі для оцінки готовності до війни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті