Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Вперше за 44 роки: китайський космічний корабель доставив зразки місячного ґрунту на Землю

Вперше за 44 роки: китайський космічний корабель доставив зразки місячного ґрунту на Землю

Раніше це вдавалось лише США і СРСР

Вперше за 44 роки: китайський космічний корабель доставив зразки місячного ґрунту на Землю
фото unsplash.com

Китайський космічний корабель «Chang'e-5» на борту якого знаходяться зразки місячної породи, приземлився в пустелі у Внутрішній Монголії, на півночі Китаю. Місцеперебування 300-кілограмової капсули вже виявлено.

Як повідомляє ВВС, завдяки цьому КНР стала третьою у світі країною після США і СРСР, якій вдалося доставити на Землю зразки місячного ґрунту. За планом апарат повинен був зібрати близько двох кілограмів зразків, проте китайська сторона не розголошує точну кількість.

Як відомо, «Chang'e-5» відправився в космос 24 листопада, спусковий апарат досяг місячної поверхні тижнем пізніше, 1 грудня, і здійснив посадку в Океані штормів. Цю сторону Місяця людство досліджує вперше.

Телеканал зазначає, що вперше за більш ніж чотири десятиліття вчені отримають доступ до нових зразків місячної породи – останній раз місячний ґрунт привіз на Землю в 1976 році радянський апарат «Луна-24».

Отримані зразки дадуть науковцям більше знань про систему Земля-Місяць і в цілому про Сонячну систему, пояснив директор Національної космічної академії Великобританії Ану Оджа.

Поки неясно, хто і в якому обсязі отримає доступ до зразків породи. У Китаю є угоди з Великобританією і Європейським космічним агентством про спільні космічних дослідженнях. Більш того, фахівці з Європи спостерігали за фінальною фазою польоту корабля.

Китайська програма освоєння космосу порівняно молода. Попри стрімкий технологічний розвиток країни в останні десятиліття, західний досвід все ще необхідний китайським вченим. Однак Пекін швидкими темпами надолужує згаяне. Китай вкладає значні кошти в розвиток космічної індустрії і торік став першою країною, що відправила безпілотний апарат на зворотний бік Місяця.

Нагадаємо: раніше цього місяця NASA уклало контракти на видобуток місячного ґрунту (реголіту) з чотирма приватними компаніями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті