Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Шведи втратили довіру до свого головного експерта з COVID-19

Шведи втратили довіру до свого головного експерта з COVID-19

Населення та король Карл XVI Густав вважать обрану Швецією стратегією провальною, державний епідеміолог продовжує наполягати на своєму

Шведи втратили довіру до свого головного експерта з COVID-19
фото pixabay.com

Державний епідеміолог Швеції і головний супротивник ізоляції Андерс Тегнелл втрачає підтримку населення, навіть монарх висловив невдоволення його роботою.

Як повідомляє Bloomberg із посиланням на опитування, проведене Ipsos і Dagens Nyheter, довіра населення Швеції до Тегнелла впала на 13 пунктів до 59% респондентів. Шведи розчарувались також і у Шведському агентстві громадської охорони здоров'я, довіра знизилась до 52% з 68% в жовтні.

Медпрацівники у Швеції б’ють на сполох через пандемію, від якої захворіло і загинуло в геометричній прогресії більше їх співвітчизників, ніж в будь-якій іншій північній країні. Відділення інтенсивної терапії в Стокгольмі вже перевантажені, влада наразі поспішає розробити плани дій в надзвичайних ситуаціях.

Тим часом Тегнелл продовжував відстоювати спільну стратегію Швеції щодо запобігання ізоляції та локдауну. Він також стверджує, що немає реальних доказів того, що маски працюють, і шведи – одні з небагатьох людей, які у своєму повсякденному житті практично не використовують маски, а магазини, ресторани і тренажерні зали все ще відкриті.

В інтерв'ю телекомпанії TV4 Тегнелл наголосив, що ніхто не може сказати, що стратегія Швеції виявилась провальною. Однак він визнав, що ситуація в його рідній країні жахлива.

«Ми наближаємося до критичної точки в багатьох аспектах, – сказав він. – Я розумію, що для охорони здоров'я зараз дуже важкі часи… тиск на медичне обслуговування стає дуже і дуже великим».

В інтерв'ю Тегнелл сказав, що він «здивований» інтенсивністю другої хвилі пандемії.

«Я думаю, що багато хто здивований разом зі мною, що вірус зміг повернутися і набрати таких обертів», – сказав він.

Опитування Ipsos / Dagens Nyheter за участю 1226 виборців показало, що довіра до влади в цілому впала до нового мінімуму в 34%.

«Якщо зникне довіра до влади, все менше людей будуть прислухатися до їхніх порад і рекомендацій, – сказав Каллебрінг з Ipos. – Це може мати реальні наслідки для життя та смерті».

Число загиблих від COVID-19 у Швеції становить 7802 людини, що є найвищим показником в Північному регіоні як в абсолютному, так і у розрахунку на душу населення. Ситуація викликала такий шок в країні, що спричинив рідкісне словесне втручання з боку короля.

Король Карл XVI Густав заявив державному телеканалу SVT, що країна «зазнала невдачі» щодо обраної стратегії.

Нагадаємо: в листопаді Швеція, відома тим, що не впроваджувала ізоляцію під час першої хвилі пандемії коронавірусу, змінила тактику і ввела суворіші карантинні заходи, оскільки друга хвиля інфекцій набрала обертів, збільшилася кількість госпіталізацій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті