Захворіло у світі
113,815,816
Померло у світі
2,526,080
Вилікувалось у світі
64,273,411
Захворіло в Україні
1,347,849
Померло в Україні
25,982
Вилікувалось в Україні
1,170,023
Зеленський програє системі, яку він пообіцяв зруйнувати – Bloomberg

Зеленський програє системі, яку він пообіцяв зруйнувати – Bloomberg

Країна залишилась такою, якою була: нею керують олігархи, а парламент і судова система пронизані корупцією, вважають аналітики

Зеленський програє системі, яку він пообіцяв зруйнувати – Bloomberg
Володимир Зеленський
фото www.president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський «програє битву з незмінно каламутною політичною системою», яку він був обраний викорінити. Як пише Bloomberg, це відбувається на тлі того, як руйнуються «насилу виграні» реформи після повалення у 2014 році підтримуваного Кремлем президента Віктора Януковича.

Агентство зазначає, що недосвідченість Зеленського ставить під сумнів майбутнє країни, яка протягом десятиліть грала величезну роль в геополітиці, неодноразово розриваючись між Заходом та РФ.

Нинішнє протистояння Зеленського проти Конституційного суду, який скасував закони про хабарництво, має ключове значення для потоку мільярдів доларів іноземної допомоги і безвізу для українців в ЄС. Попри чутки про лояльність суддів суду, спроба звільнити їх всіх ні до чого не привела, що свідчить про зниження авторитету президента.

На додачу, надії на отримання замороженого кредиту МВФ в розмірі $5 млрд до кінця року для України на цьому тижні практично розвіялися.

Зеленський «веде небезпечну гру, яка дуже добре демонструє його нездатність керувати політичними подіями, – повідомив Марк МакНемі, керівник в консалтинговій компанії DuckerFrontier. – У структурному відношенні країна залишається майже такою ж, як і була: нею керують олігархи, а парламент і судова система пронизані корупцією і зовнішнім впливом».

Bloomberg також підкреслює, що попри обіцянки, «жодного високопоставленого чиновника за ґрати за час президентства Зеленського не посадили».

«Доброзичливі до ринку реформатори, найняті, щоб закрити книгу пострадянської політики України, були усунуті в результаті перестановок, а деякі західні члени рад державних компаній були з них витіснені», – йдеться в статті.

Агентство наголошує, що нездатність повністю порвати з минулим тисне на підтримку Зеленського в народі, яка всього кілька місяців тому конкурувала за чисельність з підтримкою Владіміра Путіна в РФ. Респонденти в окремому опитуванні, опублікованому на цьому тижні, оголосили Зеленського «розчаруванням» № 1 серед українських політиків у 2020 році.

Багатьом Зеленський нагадує президента Віктора Ющенка – лідера «помаранчевої революції» 2004 року, чия проєвропейська адміністрація тоді прагнула підвищити прозорість, перш ніж піддатися внутрішнім чварам. Врешті президентом став проросійський Віктор Янукович, заклавши основу для наступного повстання в Україні десять років по тому, коли він привласнив цілих $100 млрд.

«Зеленський не може побороти корупцію, оскільки це система з добре продуманих схем, заснована на лазівках в законодавстві, – сказав Михайло Косів, 85-річний колишній депутат, який боровся з комуністичним режимом до його краху в 1991 році. – Потрібен великий досвід і знання, яких у Зеленського як новачка в політиці немає ».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті