Захворіло у світі
93,900,264
Померло у світі
2,010,328
Вилікувалось у світі
51,747,005
Захворіло в Україні
1,154,692
Померло в Україні
20,686
Вилікувалось в Україні
857,183
Зеленський назвав укладення угоди з ЄС про «промисловий безвіз» ключовим завданням на два роки

Зеленський назвав укладення угоди з ЄС про «промисловий безвіз» ключовим завданням на два роки

У 2021 році розпочнеться загальна оцінка досягнень цілей Угоди про асоціацію

Зеленський назвав укладення угоди з ЄС про «промисловий безвіз» ключовим завданням на два роки
фото: Офіс президента

Ключовим завданням у сфері торгівлі України з ЄС на найближчі два роки є укладення Угоди з ЄС про взаємне визнання оцінки відповідності та прийнятності промислової продукції (АСАА, угода про «промисловий безвіз»). Про це заявив президент України Володимир Зеленський на пленарній сесії «Стратегічні пріоритети зовнішньої політики України» в рамках конференції керівників закордонних дипломатичних установ України.

«У 2021 році ми розпочнемо загальну оцінку досягнень цілей Угоди про асоціацію, яка має стати рушійною силою процесу оновлення угоди. Наша мета – використати процес оновлення угоди для максимальної інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС. Ключовим завданням у сфері торгівлі на найближчі два роки є укладення угоди з ЄС про «промисловий безвіз», – сказав Зеленський.

За його словами, у сфері секторальної інтеграції новим пріоритетом співпраці з ЄС стане залучення України до реалізації європейського зеленого курсу.

«Ми нарешті маємо укласти угоду про спільний авіаційний простір. Пам'ятаю, що з керівництвом ЄС ми домовилися зробити це на самому початку наступного року. Упевнений, що це так і буде», – додав Зеленський.

Зеленський запевнив, що Україна продовжить зусилля в напрямі подальшої інтеграції енергетичних ринків України та ЄС і максимального наближення до єдиного цифрового ринку ЄС. Він зазначив, що всі ці завдання – не тільки для представника України при ЄС, а для кожного посла в країнах-членах ЄС та країнах-кандидатах.

«Стратегічний курс України визначено, він закріплений в Конституції України: набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО. Ми мали, я вважаю, надзвичайно успішний рік у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції. У відносинах з ЄС нам вдалося сформувати оновлений порядок денний двосторонньої співпраці, яка враховує сучасні геоекономічні реалії. Після п'яти років впровадження Угоди про асоціацію Україна потребувала нових цілей, які сприятимуть наближенню до ключової української стратегічної мети – отримання Україною чіткої перспективи членства в ЄС», – заявив Зеленський.

Нагадаємо: Зеленський заявив, що зовнішньополітичний пріоритет України – відновлення територіальної цілісності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті