Президенти домовлялися про видачу частини затриманих вагнерівців – посол України в Білорусі

Президенти домовлялися про видачу частини затриманих вагнерівців – посол України в Білорусі

Також відбувалися контакти на рівні спецслужб двох країн

Президенти домовлялися про видачу частини затриманих вагнерівців – посол України в Білорусі
Затримання вагнерівців у Мінську
Джерело: КДБ Білорусі/AP

У рамках затримання на території Білорусі групи російських бойовиків ПВК «Вагнер» в липні 2020 року відбувалися контакти на рівні спецслужб двох країн і розмова президентів. Про це повідомивпосол України в Білорусі Ігор Кизим в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Я так розумію, що йшлося про контакти на рівні спецслужб. Я знаю, що такі вагнерівці були, вони були захоплені білоруськими силовими структурами. Потім відбулась розмова наших президентів, і вони про щось домовились. Наскільки я розумію, була домовленість певну кількість людей віддати. Я тільки можу підтвердити факт, що такі розмови були щодо передачі або засудження цих осіб тут в Білорусі. Тому що були навіть докази участі цих осіб в операціях на Донбасі проти українського населення», – зауважив посол.

Ігор Кизим  водночас додав, що ні він особисто, ані посольство не були залученими до цих переговорів. Зазвичай подібні контакти відбувають напряму між спецслужбами, оминаючи дипломатів, сказав він.

Нагадаємо: 29 липня в санаторії під Мінськом затримали 33 російських громадян. Білоруська влада заявила, що підозрює їх у підготовці заворушень напередодні виборів, а Олександр Лукашенко тоді назвав затримання росіян із ПВК «Вагнер» «надзвичайною подією» і заявив про «брудні наміри» Росії.

Україна просила видати їй затриманих бойовиків, бо вони брали участь у бойових діях на Донбасі і воювали проти ЗСУ. Однак ніяких звинувачень їм офіційно так і не висунули, а через два тижні затриманих повернули в Росію.

У серпні у ЗМІ з’явилася інформація про те, що затриманих у липні в Білорусі російських бойовиків насправді планували затримати українські спецслужби, які понад рік вели операцію з розшуку і затримання причетних до злочинів на Донбасі, зокрема до збиття малайзійського літака рейсу MH17.

Mind разом з незалежним журналістом-розслідувачем Любов'ю Величко вдалось поговорити з безпосереднім учасником цієї спецоперації, який був одним із її координаторів

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло