США внесуть в «чорний список» SMIC і десятки інших китайських компаній з КНР – Reuters

США внесуть в «чорний список» SMIC і десятки інших китайських компаній з КНР – Reuters

Американський список і так майже повністю складається з китайських компаній

США внесуть в «чорний список» SMIC і десятки інших китайських компаній з КНР – Reuters
Дональд Трамп
фото foter.com

Сполучені Штати мають намір додати десятки китайських компаній, включно з найбільшим виробником мікросхем в азійській країні, Semiconductor Manufacturing International Corp. (SMIC) у свій «чорний список». Про це Reuters повідомили два джерела.

Цей крок розглядається як ще одна спроба президента США Дональда Трампа зміцнити свою позицію щодо Китаю наприкінці свого президентського терміну.

Очікується, що Міністерство торгівлі США внесе близько 80 нових компаній і дочірніх підприємств в список, який і так майже повністю складається з компаній з Китаю.

МЗС КНР заявило, що, якщо новина виявиться правдою, це буде свідченням утисків США китайських компаній і Пекін вживе «необхідних заходів» для захисту їх прав.

«Ми закликаємо Сполучені Штати припинити неправомірні дії по невиправданого придушення іноземних компаній», – заявив офіційний представник міністерства Ван Веньбінь.

Агентство зазначає, що адміністрація Трампа часто використовує список, до якого входять понад 275 китайських компаній і афілійованих осіб, щоб вразити ключові галузі промисловості Китаю. До списку входять Huawei Technologies і ZTE, яких обвинуватили в порушенні санкцій США, а також виробник камер спостереження Hikvision за придушення уйгурської меншини в Китаї.

Нагадаємо: у листопаді Сполучені Штати оприлюднили указ, який забороняє американські інвестиції в китайські компанії, що посилило тиск на Пекін після виборів в США.

Після цього світовий лідер у забезпеченні інвестиційних та еталонних індексів на фінансових ринках S&P Dow Jones Indices заявив, що видалить 21 китайську компанію зі своїх індексів акцій та облігацій, включаючи Hikvision і SMIC.

Аналогічне рішення прийняла  одна з найбільших компаній, що займаються індексуванням акцій MSCI.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло