«Нафтогаз» підписав договір про купівлю Юзівської площі

«Нафтогаз» підписав договір про купівлю Юзівської площі

Площа ділянки — 7 900 кв. км.

«Нафтогаз» підписав договір про купівлю Юзівської площі
фото: naftogaz.com

«Нафтогаз України» та «Надра України» підписали договір купівлі-продажу «Надра Юзівська», що фактично розблоковує реалізацію угоди про розподіл вуглеводнів на Юзівській площі. Про це повідомляється на сайті «Нафтогазу».

«Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв та голова правління НАК «Надра України» Тарас Кузьмич 18 грудня підписали договір купівлі-продажу частки розміром 99% у статутному капіталі ТОВ «Надра Юзівська». Це товариство володіє правом на розвідку та видобування вуглеводнів на Юзівській ділянці, розташованій у Донецькій та Харківській областях», – зазначили в компанії.

Крім того, «Нафтогаз» уклав договір про придбання 1% статутного капіталу ТОВ «Надра Юзівська», який належить дочірньому підприємству НАК «Надра України» «Український геологічний науково-виробничий центр». Внаслідок чого «Нафтогаз» стане єдиним власником «Надра Юзівська».

«Після завершення офіційних процедур ми будемо готові в найкоротші терміни зрушити з місця питання розробки Юзівської площі, яке не вирішувалося роками. З 2016 року ми пропонували Кабінету Міністрів відновити роботи на Юзівці й дуже радіємо, що чинний уряд погодився на цей очевидно вірний крок. Бо, з одного боку, ми бачимо у цій ділянці великий потенціал для нарощення ресурсної бази вуглеводнів Компанії. З іншого, ми вже маємо великі напрацювання й унікальну експертизу, адже ведемо діяльність у безпосередній близькості до цієї ділянки. Разом з Урядом, з колегами з НАК «Надра України» ми робимо черговий крок до більш ефективного використання потенціалу надр і збільшення видобутку власного газу нашою країною», – зазначив керівник «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Зазначається, що «Нафтогаз» зможе набути остаточного права на зазначену частку після отримання згоди Антимонопольного комітету України на концентрацію.

«Покладено початок розблокуванню реалізації угоди про розподіл вуглеводнів на Юзівській площі, площею понад 7 500 км кв, яка перебувала в статусі найбільшої «сплячої» ліцензії десятиліття», – наголосив за підсумками підписання договору голова Держслужби геології та надр Роман Опімах.

Нагадаємо: Кабінет Міністрів України надав можливість НАК «Нафтогаз України» придбати 100% частки у ТОВ «Надра Юзівська».

Юзівська ділянка розташована в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території Донецької та Харківської областей. Площа ділянки – 7 900 кв. км.

Нагадаємо: кабмін дозволив «Нафтогазу» придбати для розробки «Надра Юзівська». На родовищі можна видобувати до 20 млрд куб. м газу на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті