Бельгія випадково оприлюднила конфіденційну інформацію про вартість вакцин

Бельгія випадково оприлюднила конфіденційну інформацію про вартість вакцин

Найдешевша вакцина в AstraZeneca, найдорожча – у Moderna

Бельгія випадково оприлюднила конфіденційну інформацію про вартість вакцин
фото DR

Статс-секретар з питань бюджету та обслуговування споживачів Бельгії Єва де Блеєкер випадково оприлюднила в Twitter ціни на вакцини від коронавірусу, закуплені урядом. Про це повідомив бельгійський новинний сайт HLN, передає Коммерсант.

Твіт був швидко видалений, оскільки Єврокомісія, посилаючись на умови контрактів з постачальниками, взяла на себе зобов'язання зберігати в таємниці вартість вакцин при закупівлі, проте його встигли помітити, і зазначені в ньому дані широко розійшлися в мережі.

В твіті Єви де Блеєкер була вказана не тільки вартість кожної з закуплених вакцин, а й сума, яку Бельгія заплатить кожному виробнику за поставку.

Бельгія випадково оприлюднила конфіденційну інформацію про вартість вакцин

«Цього року буде закуплено 33,5 млн вакцин. І ми заплатимо за це загалом 279 млн євро», – написала де Блеєкер, додавши, що на додаткову закупівлю вакцин у 2021 році буде виділено ще 500 млн євро.

З доданої таблиці видно, що, наприклад, одна доза вакцини AstraZeneca коштує 1,78 євро і за 7,7 млн доз буде заплачено 14,6 млн євро – таким чином, у AstraZeneca найдешевша вакцина.

Найдорожча – у Moderna, по $18 за одну дозу.

Найбільше доз буде закуплено у Sanofi/GSK – 7,74 млн.

А за загальною вартістю найдорожче замовлення – у BioNTech/Pfizer: на 64,8 млн євро.

Пояснюючи свою публікацію в Twitter на засіданні партії «Новий фламандський альянс» (N-VA), членом якої вона є, де Блеєкер сказала, що хотіла цим врегулювати спір, який виник через сумніви деяких в тому, що в уряду є кошти на закупівлю вакцин.

«Один зі стовпів моєї політики – прозорість, але можливо, я переборщила з прозорістю в цій ситуації», – зазначила вона.

Однак, на думку міністра, публікація не ставить під загрозу нічого.

«Вакцини готові, вони вже постачаються, гроші на них уже виділені», – заявила держсекретар.

Керівництво партії засудило її дії як «легковажні».

В Єврокомісії у відповідь на цю ситуацію заявили: «Ми не будемо коментувати те, що сталося в Бельгії, але інформація про вартість вакцин є конфіденційною».

Як повідомлялося, країни ЄС одночасно розпочнуть вакцинацію проти COVID-19 – очікується, що регулятор схвалить вакцину від Pfizer-BioNTech 21 грудня, Єврокомісія – 25 грудня.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло