Король Швеції визнав провал стратегії, обраної в країні для боротьби з COVID-19
Летальних випадків у Швеції набагато більше, ніж у сусідніх країнах

Король Швеції Карл ХVI Густав визнав провал стратегії, обраної владою країни для боротьби з коронавірусом COVID-19, пише ВВС.
Король заявив, що його країні «не вдалося врятувати життя» через відносно м'який підхід до пандемії коронавірусу.
Карл XVI Густав зробив цю заяву в рамках щорічного телевізійного підсумку року за участю королівської сім'ї.
У Швеції, яка ніколи не вводила повну ізоляцію, було зареєстровано близько 350 000 випадків захворювання і більше 7 800 смертей – набагато більше, ніж в її скандинавських сусідів.
Прем'єр-міністр Стефан Лофвен заявив, що згоден із зауваженнями короля.
«Звичайно, той факт, що так багато людей загинуло, не можна вважати нічим іншим, як провалом», – сказав Лофвен репортерам. Посилаючись на стратегію уряду, Лофвен додав, що «реальні висновки можна буде зробити тільки тоді, коли ми пройдемо через пандемію».
Король зазначив: «Я думаю, що ми зазнали поразки. У нас багато загиблих, і це жахливо. Народ Швеції сильно постраждав у важких умовах. Співчуття всім, хто не зміг попрощатися зі своїми померлими членами сім'ї».
Швеція не вводила ніяких суворих обмежень і локдауну, замість цього влада апелювала до почуття відповідальності і громадянського обов'язку громадян і давала тільки рекомендації. За їх ігнорування не слідувало ніякої відповідальності».
У Швеції ніколи не було обов’язковим носіння масок та ізоляція, а бари і ресторани залишалися відкритими.
Однак раніше цього тижня школи Стокгольму попросили якомога швидше перейти на дистанційне навчання для дітей у віці від 13 до 15 років у зв'язку з ростом кількості випадків захворювання на Covid-19.
7 грудня в країні було оголошено про перехід на дистанційне навчання для осіб старше 16 років.
А в понеділок 14 грудня були оголошені нові загальнонаціональні рекомендації по соціальне дистанціювання на період Різдва. Шведам рекомендується зустрічатися максимум по 8 людей, по можливості збиратися на відкритому повітрі й уникати поїздок на поїзді чи автобусі.
Зберігається формальна заборона на публічні збори більше восьми осіб, що впливає на такі заходи, як концерти, спортивні матчі і демонстрації.
Як повідомлялося, Швеція втрачає віру в стратегію «колективного імунітету» на тлі посилення пандемії.
Між тим державний епідеміолог Швеції і головний супротивник ізоляції Андерс Тегнелл втрачає підтримку населення.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].