Україна не належить до списку пріоритетних країн з отримання вакцини від коронавірусу – Зеленський

Україна не належить до списку пріоритетних країн з отримання вакцини від коронавірусу – Зеленський

На ситуацію можуть вплинути США й Великобританія

Україна не належить до списку пріоритетних країн з отримання вакцини від коронавірусу – Зеленський
Фото: pixabay.com

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна втратила позиції у світі та Європі з точки зору пріоритетності країн на отримання вакцини від COVID-19, але не дивлячись на це держава «перш за все засновує своє рішення на тому, щоб вибрати безпечну вакцину». Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

«Спробую пояснити все, що в принципі відбувається зараз з вакциною. Я зіткнувся з тим, що втрачені позиції України у світі та Європі з точки зору пріоритетності країн. Ми не входимо в список країн, які першими отримують вакцину. Тому тут ми повинні бути, скажімо так, акробатами в політиці, щоб примудритися якимось чином потрапити в пріоритет країн, повинні бути дуже гнучкими, дипломатичними», – сказав Зеленський в інтерв'ю для The New York Times.

На думку Зеленського, «саме США і Велика Британія могли б дуже сильно вплинути на те, щоб Україна була в пріоритеті країн Європи, які отримують вакцину першими».

Крім того, президент наголосив, що питання придбання американської вакцини Pfizer може стати ще одним геополітичним ударом. «Це буде ще одна сильна інформаційна війна з боку Росії, і тут вже все в руках Сполучених Штатів Америки», – переконаний глава держави.

«Україна боротиметься за те, щоб наші партнери дали нам вакцину, яка підтверджена – Moderna, Pfizer, AstraZeneca. Це те, що підтверджено. Ми розуміємо, що деякі з цих компаній мають заводи по всій Європі й навіть у Російській Федерації, наскільки мені відомо, тому тут питання передусім у якості вакцини», – підсумував Зеленський.

Як раніше повідомляв Mind, Україна просить США надати вакцину від коронавірусу «в режимі тестування».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті