За поточний рік Міноборони не провело понад 40% тендерів

За поточний рік Міноборони не провело понад 40% тендерів

Половина тендерів зірвалися через наявність менше як двох пропозицій

За поточний рік Міноборони не провело понад 40% тендерів
Фото: mil.gov.ua

Протягом трьох кварталів 2020 року Міноборони провело 559 тендерів, з яких не відбулися 40,8% конкурсів на суму майже 5 млрд грн. Про це повідомляє організація StateWatch з посиланням на електронну систему Prozorro.

Загальна сума тендерів становила 15,2 млрд грн, напрямки включали оперативне, технічне та медичне забезпечення.

В організації зазначають, що така висока частка неуспішних конкурсів пов’язана з недоліками у розрахунку вартості та у розробці техвимог, проєкту договору.

Усього скасували 138 тендери. Найчастіше (58% випадків) вони не відбувалися через наявність менш як двох тендерних пропозицій. Ще 27,3% – через відхилення всіх тендерних пропозицій.

Також 7,1% скасували через неможливість усунення порушень, що виникли через порушення законодавства у сфері публічних закупівель. 6,3% – у зв’язку з відсутністю подальшої потреби в закупівлі товарів і послуг. Ще 3 тендери (1,7%) – у зв’язку з допущенням до оцінки менше двох тендерних пропозицій у процедурі відкритих торгів.

Найбільшу вартість скасованих конкурсів мали тендери на нафтопродукти, електроенергію (1,4 млрд грн), охоронне та оборонне обладнання (851 млн грн) та перевезення громадським залізничним транспортом – майже 700 млн грн;

StateWatch повідомляє, що проблеми з неуспішними конкурсами властиві багатьом держзамовникам. Так, за 9 місяців 2020 року з загальної кількості оголошених конкурентних надпорогових закупівель в Prozorro були неуспішними 43,6% процедур.

Найменшу частку «зірваних» тендерів має «Укрпошта»: за 9 місяців цьогоріч цей показник для компанії становить 24,3%.

Як повідомлялося раніше, 1 грудня Міноборони провело першу закупівлю військових товарів через агентство НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті