НБУ опублікував звіт про фінстабільність у рік коронакризи

НБУ опублікував звіт про фінстабільність у рік коронакризи

Банківський сектор виявився стійким до коронакризи

НБУ опублікував звіт про фінстабільність у рік коронакризи
фото: bank.gov.ua

Банківський сектор виявився стійким до коронакризи. Про це повідомляється у «Звіті про фінансову стабільність» Національного банку України (НБУ).

Згідно зі звітом, кредитний ризик цьогоріч реалізувався у менших обсягах, ніж очікувалось. Цьому сприяли ефективні заходи банків, зокрема реструктуризація кредитів боржників, які зазнали тимчасових фінансових труднощів.

У НБУ стверджують, що банки добре капіталізовані, мають достатній запас капіталу, щоб поглинути кредитні збитки та збільшувати кредитний портфель.

Також зазначається, що наразі реальний сектор відновлюється від коронакризи. Динаміка галузей нерівномірна, але сегмент в цілому виявися стійким. Якість корпоративних кредитів не погіршилась суттєво.

Кредитування поступово зростає, найбільш жваво – позики МСБ. Ключовий сприятливий фактор для відновлення кредитування – зниження вартості позик для бізнесу та населення.

У сегменті незабезпечених кредитів у II кварталі помітно зросла прострочка кількох банків, що змушувало їх проводити реструктуризації. НБУ вбачає підвищені ризики у цьому сегменті та має намір впровадити вищі ваги ризику для таких кредитів.

Ключовий ризик для прибутковості – поступове звуження процентного спреду. Ставки за кредитами й надалі знижуватимуться, а можливості для здешевлення фондування обмежені.

Напрями інвестування банками валютних коштів звузилися, що створює банкам додаткові стимули проводити дедоларизацію балансі.

Нагадаємо: НБУ виконав усі поставлені завдання, які були необхідні для отримання кредиту від МВФ.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло